Μαγική εμφάνιση του Μίλωνα, 3-0 τον Ολυμπιακό! (vid)

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, ο Μίλωνας επικράτησε με 3-0 σετ του Ολυμπιακού και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών της Volley League Ανδρών.

Το τρίτο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες να είναι πλέον προγραμματισμένο στην έδρα των «ερυθρόλευκων» την Καθαρά Δευτέρα (18/03).

Στο πρώτο σετ παρότι ο Ολυμπιακός ξεκίνησε έχοντας το προβάδισμα στο σκορ, εν συνεχεία οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή και το πήραν με 25-23 κάνοντας το 1-0, ενώ στο δεύτερο ο Μίλωνας μπήκε με την ψυχολογία στα ύψη και «λύγισε» τους «ερυθρόλευκους» με 25-21 για το 2-0 στα σετ.

Στο τρίτο παρά τις προσπάθειες των Πειραιωτών να μειώσουν, ο Μίλωνας έφτασε στο 25-21 και «σφράγισε» τη νίκη με 3-0 σετ αλλά και το 1-1 στη σειρά των ημιτελικών.

Τα σετ: 25-23, 25-21, 25-21