Serie A : Δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων Κάλιαρι και Ουντινέζε (vid)

Οι ομάδες που “καιγόταν” για βαθμούς, ηττήθηκαν στα πρώτα χρονικά παιχνίδι της 29ης αγωνιστικής στη Serie A.

Την ίδια ώρα, το… όνειρο της κατάκτησης ενός ευρωπαϊκού “εισιτηρίου” για τη Μόντσα συνεχίζεται μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Κάλιαρι.

Το τέταρτο “τρίποντο” στην τελευταία πεντάδα αγώνων για τους “μπιανκορόσι” υπέγραψε λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (42′) ο γιος του μεγάλου άσου του παρελθόντος, Πάολο Μαλντίνι, Ντανιέλ, ο οποίος αγωνίζεται δανεικός από την ομάδα που διέπρεψε ο πατέρας του, τη Μίλαν.

Η Κάλιαρι πήγε στο “Μαρτσενάρο” προερχόμενη από δύο συνεχόμενες νίκες, ωστόσο, σήμερα δεν κατάφερε να πάρει ούτε βαθμό.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Τορίνο, μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες που είχαν προηγηθεί. Η “γκρανάτα”, μάλιστα, πέτυχε το “τρίποντο” στο “Φρίουλι” επί της Ουντινέζε με 2-0, με δύο τέρματα στο ξεκίνημα των ημιχρόνων (Ζαπάτα στο 10′ και Βλάσιτς στο 53′).