Super League (play out) : Στο 90+4′ έχασε τη νίκη στο Περιστέρι ο Πανσερραϊκός

Πολύ κοντά σε μια νίκη που θα του εξασφάλιζε και μαθηματικά την παραμονή βρέθηκε στο Περιστέρι ο Πανσερραϊκός.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να ισοφαρίζει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Τζοβάρα και να φτάσει έτσι στους 33 βαθμούς, παραμένοντας στην πρώτη θέση της ειδικής βαθμολογίας των play out.

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο 18΄ όταν ο Κόστα Άλεξιτς με κεφαλιά αξιοποίησε το κόρνερ του Αμρ Ουάρντα, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ατρομήτου για το 0-1.

Γενικότερα στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη στο γήπεδο και κατάφεραν μάλιστα να πετύχουν το γκολ στη μεγαλύτερη ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο προπονητής του Ατρομήτου Σάσα Ίλιτς, να κάνει τρεις αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου μέρους, προκειμένου να η ομάδα του να γίνει πιο επιθετική.

Μάλιστα στο 46΄ο Ρομπάιγ μετά όμορφη προσπάθεια σημάδεψε το δοκάρι του Πανσερραϊκού, με τους γηπεδούχους να δείχνουν τις προθέσεις του με το καλησπέρα.

Παρόλα αυτά ο Πανσερραϊκός κατάφερε να «ρίξει» τον ρυθμό του αγώνα και να μην επιτρέψει στον Ατρόμητο να γίνει απειλητικός.

Ωστόσο, στο 90+4 μετά από κακή έξοδο του Αντριάν Χοβάν, ο Γιώργος Τζοβάρας με κεφαλιά έκανε το 1-1 για τον Ατρόμητο στην τελευταία φάση της αναμέτρησης.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζιάνι, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης, Κουέν, Φριτζόνσον (46′ Βαλένσια), Έρλιγνκμαρκ (46′ Γκονζάλες), Ρομπάιγ (62′ Τζοβάρας), Βέργος, Ντιρκς (46′ Βρακάς).

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκης, Ουεντράογκο, Μορέιρα, Τομάς (66′ Γούλερι), Ουάρντα (90+3′ Μασκανάκης), Μπέτανκορ (66′ Χατζηστραβός), Άλεκσιτς