Μια ακόμη μεγάλη νίκη του Καμπανιακού! (vid)

Ένας εντυπωσιακός Καμπανιακός εμφανίζεται στα play off, βάζοντας πλώρη για την παραμονή στην κατηγορία!

Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη ήταν καταιγιστική κόντρα στον ΠΑΟΚ Β, στο ματς της 1ης αγωνιστικής των play out, που είχε αναβληθεί στην πρεμιέρα λόγω της συμμετοχής ποδοσφαιριστών του “δικεφάλου” στις Εθνικές ομάδες.

Χαρακτηριστικό είναι πως στο πρώτο ημίχρονο, οι “ερυθρόλευκοι” ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0, έχοντας ως κορυφαίο τον Γιουκούδη, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα.

Ο “δικέφαλος” αντέδρασε στις αρχές του πρώτου μέρους, κατάφερε μέσα σε 10 λεπτά να μειώσει στο γκολ (3-2), όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και με το 4-2, “κλείδωσαν” ουσιαστικά την πολύτιμη νίκη.

Το συγκρότημα της Χαλάστρας έφτασε τους 19 βαθμούς και την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα (υπερτερεί στην ισοβαθμία με την Αναγέννηση Καρδίτσας), ενώ ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην κορυφή “συγκάτοικος” με τον Ηρακλή στους 21.

9′ Ο Τσοπούρογλου βγάζει μπαλιά- ξυραφιά από τα δεξιά, ο Κανίς πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά με προβολή έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
11′ Επικίνδυνη κατάσταση στη μικρή περιοχή του ΠΑΟΚ Β, ο Κωττάς βάζει σωτήριο STOP στον Γιουκούδη και πετά σε κόρνερ
17′ ΓΚΟΛ! Από στημένη μπάλα από δεξιά, ο προωθημένος Λαγωνίδης παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι. Η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και μπέρδεψε τον Μπαλωμένο (1-0)
18′ ΓΚΟΛ! Εντυπωσιακόι γηπεδούχοι, βγάζουν επίθεση από τα αριστερά, η μπάλα να γυρνά στο δεύτερο δοκάρι και ο Γιουκούδης σε κενή εστία γράφει το 2-0
28 Ο Κανίς βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, σούταρε δυνατά, με τον Κασαπίδη να μπλοκάρει δύσκολα, με δεύτερη προσπάθεια
32′ O Τσοπούρογλου βρέθηκε σε θέση εξτρέμ από τα δεξιά, γύρισε στο ύψος του πέναλτι, με τον Λαγωνίδη να προλαβαίνει την τελευταία στιγμή, πριν η μπάλα φτάσει στο σημείο που περίμεναν Κανίς και Κουαλιάτα
39′ ΓΚΟΛ! Ο Γιουκούδης βρίσκει τον χώρο μέσα στην περιοχή, και από κοντά με άψογο πλασέ πέτυχε το 3-0!
48′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ Β για χέρι εντός περιοχής, εκτελεί εύστοχα στο κέντρο ο Δαρέλας (3-1)
54′ ΓΚΟΛ! Ο Μπράντονιτς μετά από έξυπνη εκτέλεση φάουλ κάνει την κούρσα από τα αριστερά, γυρίζει στη μικρή περιοχή και ο Παντεκίδης μειώνει σε 3-2!
63′ ΓΚΟΛ! Μπαλιά του Καθάριου, ωραία ενέργεια και πλασέ του Τότσκα, 4-2 για τους γηπεδούχους μέσα σε αποθέωση!
66′ Νέα καλή στιγμή για τον Καμπανιακό, φεύγει άουτ το βιαστικό σουτ του Έππα.

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης) : Κασαπίδης, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56′ λ.τ. Μανιός), Μπούσης, Καθάριος Ν. (82′ Ταΐρης), Έππας, Φροσύνης (82′ Μυστακίδης), Πολύζος, Παπαστεριανός, Τότσκα (67′ Παπακωνσταντίνου)

ΠΑΟΚ Β (Αλέξανδρος Αλεξιάδης) : Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67′ Μανωλιούδης), Κώττας, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46′ Τσίκος), Σπυράκος (67′ Πανίδης), Κουαλιάτα (46′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72′ Σαποβάλοφ)