Premier League : Άμεσα έβγαλε αντίδραση και πέρασε από το Molineux η Άρσεναλ (vid)

Η ήττα-σοκ από την Άστον Βίλα στο «Emirates» και ο αποκλεισμός από την Μπάγερν στο Champions League ταρακούνησαν την Άρσεναλ που έβγαλε αντίδραση στο «Molineux»!

Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα επικράτησε με 1-0 της Γουλβς για την 34η αγωνιστική της Premier League και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με ματς περισσότερο από Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ που ακολουθούν.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές καλές στιγμές, με την πρώτη από αυτές να είναι στο 20ό λεπτό όταν ο Ράις αμαρκάριστος έστειλε λίγο άουτ την μπάλα. Δέκα λεπτά αργότερα η Γουλβς «άγγιξε» το γκολ, αλλά ο Ραγιά με τη βοήθεια του δοκαριού έσωσε την ομάδα του από το σουτ του Γκόμερ. Τελικά, στο 45′ ο Τροσάρ με τρομερό σουτ από ασίστ του Ζεσούς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν ακόμη χειρότερα καθώς ουσιαστικά δεν υπήρχαν ευκαιρίες. Η Γουλβς ήθελε, αλλά δεν μπορούσε, ενώ η Άρσεναλ βγήκε πολλές φορές με καλές προϋποθέσεις στον χώρο. Τις καλύτερες στιγμές της μάλιστα τις είχε στις καθυστερήσεις με δύο σουτ από Σάκα και Μαρτινέλι, με τον Όντεγκααρντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να είναι τελικά αυτός που σκόραρε για το 0-2 από κοντά και τελείωσε το ματς.