“Κόλλησαν” στο μηδέν Παναθηναϊκός Β και Αιγάλεω

Ο Παναθηναϊκός Β παρότι είχε τις περισσότερες ευκαιρίες από το Αιγάλεω, δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο (0-0), σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 2.

Οι “πράσινοι” έχασαν την ευκαιρία να φτάσουν τους 21 βαθμούς, όσους και η Παναχαϊκή, ενώ την ίδια ώρα το Αιγάλεω έχει 22 και βρίσκεται στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.

Το ματς από τα πρώτα του λεπτά είχε δυνατές μονομαχίες.

Στο πρώτο κομμάτι του αγώνα ο Παναθηναϊκός Β είχε αρκετές καλές στιγμές. Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φουρτάδο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κυρίτση.

Εννιά λεπτά αργότερα οι Αθανασακόπουλος – Νταμπίζας άλλαξαν ωραία την μπάλα, ωστόσο το σουτ του τελευταίου κόπηκε την τελευταία στιγμή.

Η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 16΄, με τον Μπουλλάρι να κάνει το σουτ, αλλά τον Κάτρη να μπαίνει στην πορεία της μπάλας.

Στο 34΄ ο Παναθηναϊκός Β΄ έφτασε μια ανάσα από το 1-0, αλλά το σουτ του Φρόκου μέσα από την περιοχή κόπηκε πριν καταλήξει στα δίχτυα. Έξι λεπτά αργότερα o Κυρίτσης μπόρεσε να αποκρούσει το πολύ καλό σουτ του Αθανασακόπουλου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Νταμπίζας μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση (49΄). Στο 66΄ η κεφαλιά του Νταβιώτη πέρασε έξω από τα δοκάρια του Ξενόπουλου.

Η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα άνηκε στους Πράσινους. Συγκεκριμένα, στο 90΄ ο Σαρδέλης έκανε ωραία προσπάθεια από τα δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Φουρτάδο πέρασε άουτ.

Παναθηναϊκός Β (Σωτήρης Αντωνίου) : Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (74΄Καραμπάς), Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (71΄Σαρδέλης), Προδρομίτης, Νταμπίζας ( 65΄Μπιλάλ), Λάμψιας ( 65΄Τουρκοχωρίτης), Φρόκου (65΄Κρυπαράκος)

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Κυρίτσης, Γαρουφαλιάς (59΄Ικεότσα), Καρρίκι, Κωνσταντακόπουλος, Ευαγγέλου, Ζιούλης, Παυλάκης, Μίσκου (59΄Νταβιώτης (86΄Σταμένκοβιτς), Βάρκας (78΄Ζαροκώστας), Μπουλλάρι (86΄Κόλλας), Ντέιβιντ Ν.