Bundesliga : Αρνείται να χάσει το αήττητο η Λεβερκούζεν! (vid)

Αυτή η Λεβερκούζεν δεν θα χάσει ΠΟΤΕ!

Για ακόμη μία φορά η ομαδάρα του Τσάμπι Αλόνσο είδε τον χάρο με τα μάτια της, αλλά κατάφερε να διασώσει το αήττητό της στην τελευταία φάση. Η Στουτγκάρδη προηγήθηκε με δύο γκολ μέσα στην «Bay Arena», έφτασε μία ανάσα από ένα σπουδαίο διπλό για την 31η αγωνιστική της Bundesliga, αλλά οι πρωταθλητές έσωσαν την παρτίδα με γκολ του Άντριχ στην τελευταία φάση του ματς και πήραν τον βαθμό με 2-2.

Το πρώτο μέρος είχε κάποιες καλές στιγμές για τις δύο ομάδες, αλλά τα γκολ έπεσαν βροχή στο δεύτερο. Στο 46′ το σουτ του Λέβελινγκ από δεξιά σταμάτησε στο δοκάρι, αλλά ο Φίριχ πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά μετά ο Ουντάβ σόκαρε ξανά τη Λεβερκούζεν κάνοντας το 0-2 με ωραίο σουτ ενώ στο 60′ ο Γκιρασί έχασε τεράστια ευκαιρία για τρίτο γκολ.

Κάπου εκεί η πρωταθλήτρια ξύπνησε και στο 62′ μείωσε σε 1-2 με διαγώνιο σουτ του Αντλί. Στο 77′ ακυρώθηκε γκολ του Κοσουνού και στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά, η μπάλα κόλλησε στην περιοχή των φιλοξενουμένων και ο Άντριχ με σουτ από το πέναλτι έκανε το 2-2.