Super League : Ξεκίνησαν τα μπαράζ στο πρωτάθλημα U17, Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης τα “εισιτήρια”

Η Super League U17 έφτασε αισίως στα ημιτελικά των μπαράζ αγώνων, για μια θέση στον τελικό που θα δώσει εισιτήριο για το Final Four.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0 του Ατρομήτου, στον ημιτελικό αγώνα των μπαράζ της Super League U17.

Στο 40′ οι “ερυθρόλευκοι” πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από πίεση ψηλά και κλέψιμο, ο Τζάμαλης πλάσαρε για το 1-0.

Στο 50′ ο Φράγκος εκτέλεσε κόρνερ, η άμυνα του Ατρόμητου δεν κατάφερε να απομακρύνει με αποτέλεσμα παίκτης της ομάδας του Περιστερίου να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 54′ ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι αμυντικού στην περιοχή, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τζάμαλης.

Ο Ατρόμητος προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποιο γκολ, παρά τις στιγμές του, ολοκληρώνοντας την παρουσία του στο πρωτάθλημα

Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα του Παναιτωλικού, επικρατώντας με 3-1 στην παράταση, στον δεύτερο ημιτελικό των μπαράζ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 30′ με τον Παυλίδη, με σουτάρα στο “Γ”, αλλά ο Δριγκάκης στο 42ο λεπτό έκανε το 1-1 και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση.

Ο Κακουλής στο 110′ έβαλε μπροστά τους Αρκάδες και στο 120′ ο Δριγκάκης με πέναλτι σφράγισε την πρόκριση.

Τα αποτελέσματα (27/4)

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης  1-3 παρ.
Ολυμπιακός – Ατρόμητος  3-0

Οι νικητές των δυο αγώνων θα αναμετρηθούν στον τελικό των μπαράζ, που θα οριστεί από τη διοργανώτρια.