Για τρίτη συνεχόμενη φορά Κυπελλούχος Ηλείας ο ΠΑΟ Βάρδας

Την κατάκτηση του κυπέλλου Ηλείας πανηγυρίζει ο ΠΑΟ Βάρδας, που στον τελικό του γηπέδου Γαστούνης, επικράτησε της Θύελλας Πύργου με σκορ 2-1.

Ο τελικός κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους, με την ομάδα της Βουπρασίας να σημειώνει το νικητήριο τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στην ομάδα της Θύελλας που παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο ειδικά στο δεύτερο μέρος.

Ο ΠΑΟΒ άνοιξε το σκορ στο 18’ με κεφαλιά του Κοτσώνη, με τη Θύελλα να φέρνει το ματς στα ίσια 1-1 στο 28’ χάρις σε δυνατό σουτ του Σταθάτου.

Και ενώ όλα έδειχναν πως ο τελικός βάδιζε στην παράταση, η Βάρδα στο 90+3’ έκανε το 2-1. Ο Διονυσόπουλος σέντραρε από δεξιά και ο Δουλαβέρης με κεφαλιά δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κουρλό.

Η σύνθεση του ΠΑΟ Βάρδας : Τσεκούρας Α., Λιόσης,  Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος,  Κούστα (52’ Τσεκούρας Κ.),  Σπανός, Μικελάτος (30′ λ.τ. Δουλαβέρης), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Κόκας (58’ Θεοφάνης)