Βίοι αντίθετοι στο “Σίτι” : Παρέμεινε στη Super League 2 το Αιγάλεω, υποβιβάστηκε στη Γ Εθνική ο Ολυμπιακός Β

Στη Super League της σεζόν 2024/2025 θα αγωνιστεί το Αιγάλεω, που πήρε τον βαθμό που ήθελε κόντρα στον Ολυμπιακό Β.

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη έφτασε τους 26 βαθμούς, έξι περισσότερους από τους Παναθηναϊκό Β και Γιούχτα, με τους οποίους υπερτερεί στις ισοβαθμίες.

Την ίδια ώρα, οι “ερυθρόλευκοι” γνώρισαν τον μαθηματικό υποβιβασμό και είναι αμφίβολο αν θα δηλώσουν συμμετοχή στο επόμενο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής…

Το Αιγάλεω άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό και συγκεκριμένα από την άσπρη βούλα. Ο Νταβιώτης ανατράπηκε από τον Στουρνάρα και ο Σταμένκοβιτς δεν λάθεψε για το 1-0 των “κυανολεύκων”.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είχε ένα σουτ του Χαράλαμπου Κωστούλα στο δοκάρι στο 43ο λεπτό, στην καλύτερη στιγμή της στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν με κάθε τρόπο το γρήγορο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, όμως αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Βλαχομήτρου, και δεν υπήρχε ο χρόνος για την απόλυτη ανατροπή.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Κυρίτσης, Καρρίκι (69′ Τάμπας), Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (64′ Κολλάς), Δημητριάδης (46′ Γαρουφαλιάς), Σταμένκοβιτς (46′ Βάρκας), Νταβιώτης, Μπουλλάρι (64′ Ραμίρεζ)

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Στουρνάρας, Λάιντνερ, Ρέτσος, Σγουρός (46′ Βλαχομήτρος), Παπακανέλλος, Μαρίνος (64′ Ιμπαγάσα), Κατσουλίδης, Σαπουντζής (86′ Μαυρουδής), Κωστούλας Χ., Κωστούλας Κ., Μουζακίτης