Κατηγορίες

Βαθμολογίες

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις βαθμολογίες των εθνικών κατηγοριών αλλά και των ερασιτεχνικών της Ημαθίας σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ και χάντμπολ

Ποδόσφαιρο

Super League 1 (ΤΕΛΙΚΗ)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 26 20 6 0 53 9 44 66
2 ΠΑΟΚ 26 18 5 3 50 23 27 52
3 ΑΕΚ 26 15 6 5 42 22 20 51
4 Παναθηναϊκός 26 12 8 6 35 23 12 44
5 ΟΦΗ 26 10 4 12 35 35 0 34
6 Άρης 26 8 10 8 38 32 6 34
7 Ατρόμητος 26 9 5 12 31 36 -5 32
8 ΑΕΛ 26 7 9 10 28 33 -5 30
9 Αστέρας Τρίπολης 26 8 6 12 33 37 -4 30
10 Λαμία 26 5 12 9 19 33 -14 27
11 ΝΠΣ Βόλος 26 7 6 13 23 42 -19 27
12 Ξάνθη 26 8 6 12 21 32 -11 18
13 Παναιτωλικός 26 3 8 15 20 42 -22 17
14 Πανιώνιος 26 4 5 17 16 45 -29 11

*Από τον ΠΑΟΚ αφαιρέθηκαν 7 βαθμοί και από τη Ξάνθη 12

Super League 2

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΣ Γιάννινα 20 15 4 1 44 11 33 49
2 Απόλλων Σμύρνης 20 13 3 4 36 13 23 42
3 ΠΑΕ Χανιά 20 11 5 4 32 10 22 38
4 Λεβαδειακός 20 11 5 4 27 15 12 38
5 Καραϊσκάκης 20 9 4 7 32 29 3 31
6 Απόλλων Λάρισας 20 9 3 8 27 25 2 30
7 Εργοτέλης 20 9 2 9 31 33 -2 29
8 Παναχαϊκή 20 8 4 8 34 19 15 28
9 Πλατανιάς 20 8 2 10 26 32 -6 26
10 Δόξα Δράμας 20 6 6 8 25 25 0 24
11 Κέρκυρα 20 1 0 19 6 52 -46 0
12 Απόλλων Πόντου 20 1 0 19 4 61 -57 -3

Football League

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Τρίκαλα 23 13 7 3 28 14 14 46
2 Ιωνικός 23 11 7 5 26 13 13 40
3 Διαγόρας Ρόδου 23 10 8 5 27 15 12 38
4 ΟΦ Ιεράπετρας 23 10 7 6 23 19 4 37
5 Νίκη Βόλου 23 10 7 6 27 20 7 37
6 Καβάλα 23 9 9 5 23 12 11 36
7 Βέροια 23 9 8 6 27 20 7 35
8 Ολυμπιακός Βόλου 23 8 7 8 28 32 -4 31
9 Αιγάλεω 23 7 6 10 15 22 -7 27
10 Ιάλυσος 23 6 6 11 17 28 -11 24
11 Θεσπρωτός 23 7 3 13 26 33 -7 24
12 ΠΟ Τρίγλιας 23 5 5 13 17 33 -16 20
13 Ασπρόπυργος 23 5 8 10 21 33 -12 20
14 Καλαμάτα 23 5 4 14 17 28 -11 19

*Ο Ασπρόπυργος έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

Γ Εθνική, 1ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανσερραϊκός 22 18 4 0 65 13 52 58
2 Νέστος Χρυσούπολης 22 14 2 6 34 28 6 44
3 Απόλλων Παραλιμνίου 21 11 7 3 31 17 14 40
4 Αετός Οφρυνίου 22 11 5 6 41 22 19 38
5 Πανδραμαϊκός 21 11 4 6 30 20 10 37
6 Άρης Αβάτου 21 9 7 5 32 22 10 34
7 Δόξα Κ.Καμήλας 21 10 3 8 38 27 11 33
8 Ένωση Αλεξ/πολης 21 9 3 9 20 24 -4 30
9 Ορφέας Ξάνθης 21 7 5 9 23 35 -12 26
10 Κεραυνός Πέρνης 21 3 6 12 26 51 -25 15
11 Κιλκισιακός 21 4 1 16 20 49 -29 13
12 Ηρακλής Ζυγού 21 2 4 15 12 30 -18 10
13 Δόξα Θεολόγου 21 2 3 16 12 45 -33 9

Γ Εθνική, 2ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αλμωπός Αριδαίας 25 19 4 2 59 10 49 61
2 Ποσειδών Μηχανιώνας 25 14 4 7 44 26 18 46
3 Αναγέννηση Γιαννιτσών 25 13 7 5 34 17 17 46
4 Μακεδονικός 25 12 9 4 31 8 23 45
5 Εδεσσαϊκός 26 12 9 5 38 15 23 45
6 Θερμαϊκός 25 13 4 8 40 21 19 43
7 Θύελλα Σαρακηνών 25 13 3 9 37 28 9 42
8 Αγροτικός Αστέρας 25 11 7 7 34 20 14 39
9 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 26 10 9 7 25 20 5 39
10 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 25 10 8 7 36 19 17 38
11 Νίκη Αγκαθιάς 25 10 6 9 29 19 10 36
12 ΠΑΣ Φλώρινα 25 8 5 12 27 41 -14 29
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 25 4 1 20 15 58 -43 13
14 ΑΟ Σειρήνα 25 1 0 24 1 76 -75 3
15 Άρης Παλαιοχωρίου 24 0 0 24 0 72 -72 0

* Ο Αγροτικός Αστέρας έχει τιμωρηθεί από την Επιτροπή Εφέσεων με αφαίρεση ενός βαθμού

Γ Εθνική, 3ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πιερικός 23 17 5 1 45 6 39 56
2 Θησέας Αγριάς 23 14 1 8 46 31 15 43
3 ΑΕ Καρίτσας 23 11 8 4 39 16 23 41
4 Ηρακλής Λάρισας 23 12 4 7 33 27 6 40
5 Ατρόμητος Παλαμά 23 10 6 7 26 21 5 36
6 ΓΣ Αλμυρού 23 10 5 8 25 20 5 35
7 ΑΟ Σελλάνων 23 8 9 6 23 23 0 33
8 ΑΠΟ Αταλάντη 23 10 2 11 29 34 -5 32
9 Διαγόρας Στεφανοβ. 23 7 7 9 22 27 -5 28
10 ΑΣ Μετέωρα 23 7 7 9 25 24 1 28
11 Οικονόμος Τσαριτσ. 23 6 8 9 19 26 -7 26
12 Δίας Δίου 23 8 1 14 19 37 -18 25
13 Διγενής Νεοχωρίου 23 5 7 11 31 41 -10 22
14 ΑΟ Ποταμιάς 23 0 2 21 7 56 -49 2

Γ Εθνική, 4ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΠ Κοζάνης 23 16 5 2 40 15 25 53
2 Αναγέννηση Άρτας 23 16 3 4 42 18 24 51
3 Σούλι Παραμυθιάς 23 12 5 6 26 22 4 41
4 Αχέρων Καναλακίου 23 11 7 5 31 17 14 40
5 Τηλυκράτης 23 9 9 5 32 18 14 36
6 Θιναλιακός 23 11 3 9 26 17 9 36
7 ΑΕ Μεσολογγίου 23 9 3 11 32 24 8 30
8 ΑΟ Ανατολής 23 8 6 9 29 29 0 30
9 Μακεδονικός Φούφα 23 8 6 9 24 25 -1 30
10 ΑΕ Λευκίμμης 23 7 8 8 20 22 -2 29
11 ΠΑΣ Πρέβεζα 23 5 10 8 17 25 -8 25
12 Ναυπακτιακός 23 6 3 14 17 40 -23 21
13 Απόλλων Ευπαλίου 23 3 5 15 23 42 -19 14
14 Αστέρας Ιτέας 23 2 3 18 11 53 -42 9

Γ Εθνική, 5ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καλλιθέα 23 16 5 2 39 15 24 53
2 Θύελλα Καμαρίου 23 17 2 4 46 18 28 53
3 Φωστήρας 23 11 7 5 36 21 15 40
4 Άγιος Ιερόθεος 23 11 6 6 30 27 3 39
5 ΑΕ Κηφισιάς 23 11 3 9 26 22 4 36
6 ΑΕ Μοσχάτου 23 10 5 8 40 29 11 35
7 Πανθηραϊκός 23 9 8 6 22 17 5 35
8 Εθνικός 23 8 7 8 26 24 2 31
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 23 7 8 8 18 25 -7 29
10 Άνω Μερά 23 7 6 10 15 17 -2 27
11 Ακράτητος 23 5 6 12 20 36 -16 21
12 Ηλυσιακός 23 3 9 11 17 32 -15 18
13 Άγιοι Ανάργυροι 23 2 7 14 14 35 -21 13
14 Ερμής Κορυδαλλού 23 2 5 16 19 50 -31 11

Γ Εθνική, 6ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΣ Ρόδος 21 18 2 1 44 9 35 56
2 ΓΣ Μαρκό 21 13 5 3 37 15 22 44
3 ΑΟ Υπάτου 22 10 7 5 33 19 14 37
4 Παναρκαδικός 21 11 3 7 30 18 12 36
5 Αήττητος Σπάτων 21 10 5 6 26 21 5 35
6 Θύελλα Ραφήνας 21 9 7 5 21 18 3 34
7 Αιολικός 21 8 5 8 25 18 7 29
8 Κιθαιρών Καπαρ. 21 8 5 8 19 17 2 29
9 ΑΟ Νέας Αρτάκης 21 7 6 8 22 22 0 27
10 Παλληνιακός 22 5 7 10 20 30 -10 22
11 Αχαρναϊκός 21 5 1 15 15 33 -18 16
12 Κόρινθος 2006 21 4 3 14 14 47 -33 15
13 ΑΕΚ Τρίπολης 22 0 4 18 8 47 -39 4

Γ Εθνική, 7ος όμιλος

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Βλαχιώτη 23 16 4 3 38 10 28 52
2 ΠΣ Σπάρτη 23 14 6 3 31 14 17 48
3 Ναύπλιο 2017 22 12 2 8 35 28 7 38
4 Ζάκυνθος 22 11 5 6 27 21 6 38
5 ΑΕ Ερμιονίδας 22 10 5 7 38 24 14 35
6 ΠΑΟ Βάρδας 22 9 6 7 26 25 1 33
7 ΑΟ Τσιλιβή 22 9 5 8 33 30 3 32
8 ΑΟ Διαβολιτσίου 23 8 6 9 28 26 2 30
9 Θύελλα Πατρών 23 9 2 12 32 35 -3 29
10 Διαγόρας Βραχν. 22 8 4 10 23 27 -4 28
11 Πανγυθεατικός 23 6 4 13 16 30 -14 22
12 Παναργειακός 23 4 7 12 15 33 -18 19
13 Ολυμπιακός Ζαχάρως 23 5 4 14 18 39 -21 19
14 Πανηλειακός 23 4 6 13 12 30 -18 18

Γ Εθνική, 8ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Επισκοπής 16 11 5 0 33 10 23 38
2 Γιούχτας 16 9 4 3 27 15 12 31
3 Ηρόδοτος 16 7 4 5 18 13 5 25
4 Πανακρωτηριακός 16 6 5 5 22 18 4 23
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 16 5 3 8 18 25 -7 18
6 Ατσαλένιος 16 3 8 5 14 18 -4 17
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 16 4 5 7 14 19 -5 17
8 ΑΟ Πόρου 16 4 2 10 15 28 -13 14
9 Ρεθυμνιακός 16 3 4 9 15 30 -15 13

Play off

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Επισκοπής 19 12 6 1 36 13 23 42
2 Γιούχτας 19 10 5 4 31 19 12 35
3 Ηρόδοτος 19 8 6 5 23 17 6 30
4 Πανακρωτηριακός 19 7 5 7 24 21 3 26

Play out

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ατσαλένιος 19 5 8 6 17 19 -2 23
2 ΑΟ Αγίου Νικολάου 18 6 4 8 20 26 -6 22
3 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 18 5 5 8 16 21 -5 20
4 ΑΟ Πόρου 19 4 4 11 17 31 -14 16
5 Ρεθυμνιακός 18 3 5 10 17 34 -17 14

Β Εθνική Γυναικών (1ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΠΟ Καστοριάς 10 10 0 0 44 8 36 30
2 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 10 8 1 1 41 9 32 25
3 Βασίλισσα Θράκης 10 7 0 3 25 15 10 21
4 Δόξα Δράμας 2016 10 6 1 3 27 11 16 19
5 Νέες Τρικάλων 10 5 3 2 22 11 11 18
6 Αετοί Θεσσαλονίκης 10 2 2 6 9 35 -26 8
7 Πανσερραϊκή 10 2 1 7 9 27 -18 7
8 Ροδόπη ‘87 10 1 4 5 7 28 -21 7
9 Κιλκισιακός 10 1 2 7 14 29 -15 5
10 Νεφέλες Πιερίας 10 1 0 9 9 34 -25 3

Α ΕΠΣ Ημαθίας

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ Αλεξ 26 24 0 2 83 19 64 72
2 ΦΑΣ Νάουσα 26 22 1 3 92 20 72 67
3 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 26 18 5 3 57 18 39 59
4 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 26 18 4 4 76 20 56 58
5 Αγρ.Αστ.Πλατέος 26 15 8 3 61 28 33 53
6 Αχιλλέας Νάουσας 26 11 5 10 39 36 3 38
7 ΓΑΣ Κοπανού 26 10 6 10 33 46 -13 36
8 Μακροχώρι 26 10 5 11 29 33 -4 35
9 Φίλιππος Μελίκης 26 11 2 13 46 47 -1 35
10 ΑΕ Χαρίεσσας 26 10 4 12 38 48 -10 34
11 Θύελλα Σταυρού 26 6 7 13 23 38 -15 25
12 Άρης Παλαιοχωρίου 26 6 7 13 19 40 -21 25
13 ΠΑΟ Κουλούρας 26 6 3 17 32 66 -34 21
14 Αστέρας Τριποτάμου 26 5 6 15 33 71 -38 21
15 ΑΕΠ Βέροιας 26 1 3 22 12 70 -58 6
16 Ολυμπιακός Νάουσας 26 1 2 23 18 91 -73 5

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Σχοινά 18 14 2 2 48 19 29 44
2 Ατρόμητος Διαβατού 18 10 5 3 39 16 23 35
3 ΑΕΚ Καμποχωρίου 18 10 4 4 32 18 14 34
4 ΑΕ Καψόχωρας 18 9 4 5 33 25 8 31
5 ΑΕ Τρικάλων 18 9 3 6 25 15 10 30
6 Ολυμπιακός Λουτρού 18 4 6 8 15 20 -5 18
7 Δόξα Λιανοβεργίου 18 5 3 10 21 32 -11 18
8 ΠΑΟ Παλατίτσια 18 3 6 9 22 42 -20 15
9 Δόξα Κυψέλης 18 3 5 10 15 31 -16 14
10 Νέα Γενεά Νικομήδειας 18 3 2 13 20 52 -32 11

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άχθος Αρούρης 18 12 4 2 39 18 21 40
2 ΑΟ Μαρίνας 18 12 1 5 43 19 24 37
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 18 9 3 6 36 24 12 30
4 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 18 9 2 7 31 28 3 29
5 Εθνικός Ράχης 18 8 1 9 25 29 -4 25
6 Λευκάδια 18 8 1 9 33 36 -3 25
7 Κεραυνός Επισκοπής 18 7 1 10 33 43 -10 22
8 ΑΣ Πατρίδας 18 6 4 8 22 23 -1 22
9 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 18 5 4 9 21 28 -7 19
10 Δόξα Νάουσας 18 3 1 14 18 53 -35 10

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 10 7 2 1 23 6 17 23
2 Δόξα Βρυσακίου 10 6 2 2 16 8 8 20
3 ΑΕ Αλεξάνδρειας 10 6 2 2 23 13 10 20
4 ΑΟ Συκιάς 10 4 3 3 17 13 4 15
5 Νησαϊκός Αστέρας 10 2 0 8 17 30 -13 6
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 10 0 1 9 9 35 -26 1

Play off

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Δόξα Βρυσακίου 13 9 2 2 22 10 12 29
2 ΑΕ Αλεξάνδρειας 13 8 2 3 26 15 11 26
3 ΑΕ Καβασίλων 13 8 2 3 31 9 22 26
4 ΑΟ Συκιάς 13 4 3 6 19 25 -6 15

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Λυκογιάννης 10 9 1 0 33 8 25 28
2 Ερμής Τριλόφου 10 5 3 2 29 14 15 18
3 Δόξα Ασωμάτων 10 5 2 3 23 15 8 17
4 Παλασίδειος Ακαδημία 10 5 0 5 18 18 0 15
5 Ακαδημία Μακροχωρίου 10 2 0 8 8 33 -25 6
6 Θύελλα Στενημάχου 10 1 0 9 6 29 -23 3

Play off

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Λυκογιάννης 13 11 1 1 47 10 37 34
2 Δόξα Ασωμάτων 13 7 2 4 35 23 12 23
3 Ερμής Τριλόφου 13 6 4 3 33 21 12 22
4 Παλασίδειος Ακαδημία 13 5 1 7 23 36 -13 16

Μπάσκετ

Basket League

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 20 18 2 2075 1537 538 38
2 ΑΕΚ 20 16 4 1653 1493 160 36
3 Περιστέρι 20 13 7 1559 1434 125 33
4 Προμηθέας Πάτρας 19 12 7 1449 1436 13 31
5 Ήφαιστος Λήμνου 20 11 9 1436 1435 1 31
6 Λαύριο 20 11 9 1523 1597 -74 31
7 Ηρακλής 20 9 11 1557 1550 7 29
8 Λάρισα 20 8 12 1524 1676 -152 28
9 Κολοσσός Ρόδου 20 8 12 1578 1602 -24 28
10 Ιωνικός Νίκαιας 20 8 12 1570 1709 -139 28
11 Ρέθυμνο 19 8 11 1321 1378 -57 27
12 Πανιώνιος 20 6 14 1469 1707 -238 26
13 Άρης 20 6 14 1548 1648 -100 26
14 ΠΑΟΚ 20 5 15 1635 1695 -60 25

Α2 Ανδρών

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Χαρίλαος Τρικούπης 21 19 2 1758 1577 181 40
2 Διαγόρας Δρυοπιδέων 21 16 5 1818 1671 147 37
3 Ψυχικό 21 13 8 1545 1524 21 34
4 Απόλλων Πάτρας 21 12 9 1614 1556 58 33
5 Καρδίτσα 21 11 10 1577 1571 6 32
6 Ολυμπιακός 21 17 4 1628 1473 155 32
7 ΓΣ Ελευθερούπολης 20 11 9 1573 1474 99 31
8 Ανατόλια 21 9 12 1536 1553 -17 30
9 ΑΟ Αγρινίου 21 9 12 1543 1562 -19 30
10 Δάφνη Δαφνίου 21 9 12 1642 1662 -20 30
11 Οίαξ Ναυπλίου 21 8 13 1622 1579 43 29
12 ΑΟ Τρίτων 21 7 14 1503 1628 -125 28
13 Παγκράτι 21 7 14 1643 1718 -75 28
14 Φίλιππος Βέροιας 21 7 14 1466 1643 -177 28
15 Κόροιβος Αμαλιάδας 20 7 13 1515 1612 -97 27
16 Αμύντας 21 5 16 1409 1588 -179 26

*Ο Ολυμπιακός έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση έξι (6) βαθμών

Β Εθνική (Νότιος όμιλος)

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Πανερυθραϊκός 21 17 4 1730 1508 222 38
2 Μαρούσι 21 17 4 1694 1540 154 38
3 Αιγάλεω 21 14 7 1714 1677 37 35
4 Πρωτέας Βούλας 21 13 8 1589 1545 44 34
5 Εθνικός 21 13 8 1620 1512 108 34
6 Έσπερος Καλλιθέας 21 13 8 1758 1641 117 34
7 ΟΦΗ 21 12 9 1582 1538 44 33
8 Μεγαρίδα 21 11 10 1604 1537 67 32
9 Πανελευσινιακός 21 10 11 1493 1573 -80 31
10 Παπάγου 21 10 11 1616 1418 198 31
11 Μανδραϊκός 21 9 12 1562 1598 -36 30
12 Πεντέλη 21 8 13 1462 1529 -67 29
13 Λοκρός Αταλάντης 21 7 14 1568 1674 -106 28
14 ΚΑΟ Μελισσίων 21 6 15 1465 1516 -51 27
15 Ιωνικός ΝΦ 21 4 17 1492 1694 -202 25
16 Δούκας 21 4 17 1383 1632 -249 25

Β Εθνική (Βόρειος όμιλος)

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΣ Γιάννινα 21 19 2 1601 1342 259 40
2 Καβάλα 21 16 5 1525 1341 184 37
3 Δόξα Λευκάδας 21 15 6 1537 1406 131 36
4 Ερμής Λαγκαδά 21 13 8 1481 1375 106 34
5 ΚΣ Γέφυρας 21 13 8 1565 1402 163 34
6 Μαχητές Πειραματικού 21 12 9 1478 1387 91 33
7 ΠΣ Ευκαρπίας 21 12 9 1547 1511 36 33
8 ΓΣ Φαρσάλων 21 11 10 1535 1496 39 32
9 Αίας Ευόσμου 21 10 11 1469 1429 40 31
10 Πρωτέας Γρεβενών 21 9 12 1479 1563 -84 30
11 ΓΑΣ Κομοτηνή 21 9 12 1503 1561 -58 30
12 ΧΑΝΘ 21 8 13 1524 1496 28 29
13 Πολύγυρος 21 8 13 1487 1548 -61 29
14 Έσπερος Λαμίας 21 7 14 1521 1676 -155 28
15 Στρατώνι 21 5 16 1433 1609 -176 26
16 ΚΑΟΧ 21 1 20 1184 1729 -545 21

*Ο ΚΑΟΧ έχει ξεκινήσει με -1 βαθμό λόγω ποινής από την περσινή χρονιά

Γ Εθνική (3ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αίολος Τρικάλων 17 15 2 1296 1113 183 32
2 Νίκη Βόλου 17 14 3 1450 1243 207 31
3 ΣΚ Ιωάννινα 17 12 5 1331 1240 91 29
4 ΓΑΣ Μελίκης 17 11 6 1282 1158 124 28
5 Ίκαροι Τρικάλων 16 11 5 1353 1166 187 27
6 Αναγέννηση Καρδίτσας 16 9 7 1232 1179 53 25
7 ΑΓΣ Ιωαννίνων 17 8 9 1247 1148 99 25
8 Τιτάνες Παλαμά 17 7 10 1222 1298 -76 24
9 Αετοί Βέροιας 16 7 9 1055 1147 -92 23
10 Ολυμπιακός Βόλου 16 6 10 1092 1147 -55 22
11 Αριστοτέλης Φλώρινας 17 4 13 1127 1212 -85 21
12 ΦΟ Αριδαίας 16 4 12 1098 1197 -99 20
13 Φαίακας Κέρκυρας 17 0 17 922 1499 -577 15

*Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει έναν μηδενισμό

A ΕΚΑΣΚΕΜ

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΑΟΚ Βέροιας 18 18 0 1302 919 383 36
2 Ίκαροι Γιαννιτσών 18 16 2 1448 1103 345 34
3 Βατανιακός 18 12 6 1302 1259 43 30
4 Ζαφειράκης Νάουσας 18 11 7 1204 1172 32 29
5 ΑΟΚ Αιγινιακός 18 10 8 1161 1144 17 28
6 ΑΓΕ Πιερίας 18 10 8 1275 1212 63 28
7 ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 18 10 8 1167 1256 -89 28
8 Άθλος Αλεξάνδρειας 18 8 10 1266 1276 -10 26
9 Πιερικός Αρχέλαος 18 5 13 1121 1209 -88 23
10 Κούπα Κιλκίς 18 5 13 1130 1284 -154 23
11 ΓΑΣΠ Πάνθηρες 18 3 15 1102 1329 -227 21
12 ΓΑΣ Βαφύρας 18 0 18 1119 1434 -315 18

Β ΕΚΑΣΚΕΜ

    ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αλέξανδρος Αξιούπολης 20 16 4 1187 1021 166 36
2 Αετός Κιλκίς 19 16 3 1210 968 242 35
3 Σκυδραϊκός 19 16 3 1294 1033 261 35
4 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 19 16 3 1247 871 376 35
5 Εργόναθλος 20 14 6 1157 972 185 34
6 ΑΚΕ Πιερίας 20 12 8 1240 1139 101 32
7 ΑΟΚ Γουμένισσας 19 10 9 1255 1192 63 29
8 Εδεσσαϊκός 19 8 11 1160 1200 -40 27
9 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 20 4 16 938 1278 -340 24
10 ΠΑΟΚ Αλμωπίας 19 5 14 964 1221 -257 24
11 Μ.Αλεξ.Λεπτοκαριάς 19 4 15 958 1133 -175 23
12 ΑΣ Κολινδρού 19 5 14 835 1047 -212 23
13 Κεραυνός Άσπρου 19 0 19 0 380 -380 0

*Ο Κεραυνός Άσπρου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα, ο ΑΣ Κολινδρού έχει έναν μηδενισμό

 

Χάντμπολ

Handball Premier

    ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 AEK 20 19 0 1 687 460 227 38
2 Ολυμπιακός 20 19 0 1 610 416 194 38
3 Διομήδης Άργους 20 13 1 6 547 504 43 27
4 Αερωπός Έδεσσας 20 12 1 7 502 470 32 25
5 ΠΑΟΚ 20 10 1 9 531 522 9 21
6 ΑΕΣΧ Πυλαίας 20 9 2 9 503 538 -35 20
7 ΑΣΕ Δούκα 20 7 3 10 506 519 -13 17
8 Δράμα ‘86 20 8 1 11 541 611 -70 17
9 Ιωνικός Ν.Φιλαδέλφειας 20 7 0 13 448 512 -64 14
10 Φαίακας Δράμας 20 5 2 13 484 544 -60 12
11 Άρης Νίκαιας 20 2 3 15 451 576 -125 7
12 Φίλιππος Βέροιας 20 1 2 17 492 640 -148 4

Α Γυναικών

    ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 13 13 0 0 478 217 261 26
2 Νέα Ιωνία 13 11 0 2 397 281 116 22
3 Αναγέννηση Άρτας 14 10 0 4 396 327 69 20
4 Βέροια 2017 13 7 0 6 333 332 1 14
5 Πανόραμα 13 5 1 7 307 366 -59 11
6 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 13 4 0 9 290 370 -80 8
7 Άρης Νίκαιας 14 4 0 10 361 463 -102 8
8 ΑΕΣΧ Πυλαίας 13 3 1 9 321 379 -58 7
9 ΑΟ Προσοτσάνης 14 1 2 11 378 517 -139 4