Κατηγορίες

Βαθμολογίες

Ποδόσφαιρο

Super League (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΟΚ 30 26 4 0 71 14 57 80
2 Ολυμπιακός 30 24 3 3 71 17 54 75
3 ΑΕΚ 30 18 6 6 50 19 31 57
4 Ατρόμητος 30 15 7 8 41 28 13 52
5 Άρης 30 15 4 11 45 33 12 49
6 Πανιώνιος 30 11 5 14 27 45 -18 38
7 Λαμία 30 9 10 11 28 35 -7 37
8 Παναθηναϊκός 30 13 8 9 38 29 9 36
9 Παναιτωλικός 30 10 6 14 34 48 -14 36
10 ΑΕΛ 30 8 10 12 26 34 -8 34
11 Αστέρας Τρίπολης 30 8 9 13 25 30 -5 33
12 Ξάνθη 30 7 11 12 22 33 -11 32
13 ΟΦΗ 30 7 11 12 30 42 -12 32
14 ΠΑΣ Γιάννινα 30 7 6 17 19 37 -18 27
15 Λεβαδειακός 30 5 6 19 15 45 -30 21
16 Απόλλων Σμύρνης 30 2 4 24 11 55 -44 10

*ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός θα αγωνιστούν τη νέα σεζόν στο Champions League
**ΑΕΚ, Ατρόμητος και Άρης θα αγωνιστούν τη νέα σεζόν στο Europa League
***O ΟΦΗ θα αγωνιστεί με τον Πλατανιά σε μπαράζ
****ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακός και Απόλλων Σμύρνης υποβιβάζονται στη Super League 2
*****Ο Παναθηναϊκός έχει συνολικά -11 από ποινές και ο ΠΑΟΚ -2. Η ΑΕΚ τιμωρήθηκε με -3.

Football League (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΝΠΣ Βόλος 30 18 6 6 61 26 35 60
2 Πλατανιάς 30 15 10 5 53 22 31 55
3 Απόλλων Λάρισας 30 16 9 5 43 27 16 54
4 Εργοτέλης 30 15 6 9 48 28 20 48
5 Παναχαϊκή 30 12 12 6 32 25 7 48
6 ΑΟΧ/Κισσαμικός 30 13 7 10 40 24 16 46
7 Απόλλων Πόντου 30 15 4 11 33 27 6 46
8 Δόξα Δράμας 30 12 9 9 41 28 13 45
9 Κέρκυρα 30 14 5 11 30 25 5 44
10 ΑΕ Καραϊσκάκης 30 11 7 12 24 29 -5 40
11 Ηρακλής 30 11 9 10 29 25 4 39
12 Τρίκαλα 30 9 8 13 27 30 -3 35
13 Ηρόδοτος 30 9 4 17 24 50 -26 28
14 Αήττητος Σπάτων 30 5 7 18 18 50 -32 22
15 Αιγινιακός 30 5 4 21 24 66 -42 16
16 ΑΕ Σπάρτη 30 4 5 21 17 64 -47 11

*Ο ΝΠΣ Βόλος προβιβάζεται στη Super League 1
**O Πλατανιάς θα αγωνιστεί σε μπαράζ ανόδου με τον 13ο της Super League
***Ηρακλής,Τρίκαλα, Ηρόδοτος, Αήττητος Σπάτων, Αιγινιακός και ΑΕ Σπάρτη υποβιβάζονται στη Football League
****Όλες οι άλλες ομάδες θα αγωνίζονται στη Super League 2
*****Η Δόξα Δράμας και η ΑΕ Σπάρτη έχουν από έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς. Από τους Απόλλωνα Λάρισας, Απόλλωνα Πόντου, Κέρκυρα, Ηρακλή, Ηρόδοτο, Αιγινιακό και ΑΕ Σπάρτη αφαιρέθηκαν τρεις βαθμοί λόγω μη αδειοδότησης.

Γ Εθνική, 1ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Καβάλα 26 21 3 2 66 9 57 66
2 Νέστος Χρυσούπολης 26 20 5 1 52 14 38 65
3 Πανσερραϊκός 26 14 4 8 42 24 18 46
4 Απόλλων Παραλιμνίου 26 13 6 7 40 20 20 45
5 Αετός Ορφανού 26 11 6 9 44 34 10 39
6 Ορφέας Ξάνθης 26 11 6 9 34 25 9 39
7 Άρης Αβάτου 26 11 5 10 27 22 5 38
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 26 9 10 7 26 20 6 37
9 Κεραυνός Πέρνης 26 9 8 9 29 28 1 32
10 ΑΕ Καλαμπακίου 26 7 8 11 19 29 -10 29
11 Εθνικός Αλεξ/πολης 26 7 3 16 26 51 -25 24
12 Ασπίδα Ξάνθης 26 6 2 18 19 59 -40 20
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 26 3 4 19 12 57 -45 13
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 26 3 4 19 21 65 -44 13

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

Γ Εθνική, 2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Βέροια 26 17 6 3 51 15 36 57
2 ΠΟ Τριγλίας 26 17 4 5 39 19 20 55
3 Νίκη Αγκαθιάς 26 14 11 1 31 11 20 53
4 Άρης Παλαιοχωρίου 26 15 7 4 45 27 18 52
5 Εδεσσαϊκός 26 12 9 5 45 14 31 45
6 Αλμωπός Αριδαίας 26 11 9 6 37 18 19 42
7 ΑΣ Γιαννιτσά 26 10 7 9 31 25 6 37
8 Μακεδονικός 26 10 6 10 32 30 2 36
9 Αγροτικός Αστέρας 26 9 7 10 25 29 -4 34
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 26 5 7 14 20 39 -19 22
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 26 5 7 14 12 32 -20 22
12 Μελιτέας Μελίτης 26 5 3 18 28 66 -38 18
13 Ερμής Αμυνταίου 26 2 7 17 20 52 -32 13
14 ΑΠΕ Λαγκαδά 26 3 4 19 14 53 -39 13

Γ Εθνική, 3ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Κρόνος Αργυράδων 24 13 9 2 28 9 19 48
2 Θεσπρωτός 24 13 8 3 38 13 25 47
3 Αχέρων Καναλακίου 24 14 5 5 37 17 20 47
4 Μακεδονικός Φούφα 24 12 6 6 40 22 18 42
5 ΑΕ Λευκίμμης 24 12 6 6 43 19 24 42
6 Ναυπακτιακός 24 11 7 6 37 22 15 40
7 Σούλι Παραμυθιάς 24 12 4 8 33 20 13 40
8 Τηλυκράτης 24 12 3 9 32 21 11 39
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 24 10 2 12 30 32 -2 32
10 Θρίαμβος Σερβιανών 24 8 6 10 29 23 6 30
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 24 6 4 14 24 37 -13 22
12 Γρεβενά Αεράτα 24 1 2 21 9 86 -77 5
13 ΑΟ Φλωριάδας 24 0 2 22 3 62 -59 -7

*Mε αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

Γ Εθνική, 4ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 26 22 3 1 64 12 52 69
2 Νίκη Βόλου 26 22 3 1 65 11 54 69
3 Αστέρας Ιτέας 26 12 8 6 40 27 13 44
4 ΑΣ Μετέωρα 26 11 9 6 40 25 15 42
5 ΓΣ Αλμυρού 26 9 9 8 34 20 14 36
6 ΑΟ Σελλάνων 26 10 6 10 33 28 5 36
7 Πιερικός 26 9 8 9 37 32 5 35
8 Θησέας Αγριάς 26 10 5 11 31 37 -6 35
9 Οικονόμος Τσαριτσάνης 26 8 11 7 31 34 -3 35
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 26 7 9 10 32 39 -7 30
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 26 7 4 15 23 38 -15 25
12 ΑΟ Στυλίδας 26 7 3 16 23 61 -38 24
13 Φωκικός 26 4 9 13 22 42 -20 21
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 26 0 1 25 7 76 -69 -8

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

Γ Εθνική, 5ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 24 15 5 4 43 14 29 50
2 Ιωνικός 24 13 8 3 32 11 21 47
3 Εθνικός 24 12 8 4 32 17 15 44
4 ΑΟ Επισκοπής 24 12 6 6 43 23 20 42
5 Γιούχτας 24 10 10 4 31 19 12 40
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 24 8 11 5 30 23 7 35
7 Ατσαλένιος 24 8 10 6 25 18 7 34
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 24 9 6 9 27 30 -3 33
9 Προοδευτική 24 7 8 9 17 21 -4 29
10 Αμπελακιακός 24 6 7 11 18 27 -9 25
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 24 5 5 14 23 45 -22 20
12 Ατρόμητος Πειραιά 24 1 8 15 19 50 -31 11
13 ΑΕ Νεάπολης 24 2 4 18 14 56 -42 10

Γ Εθνική, 6ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ιάλυσος 24 19 4 1 49 7 42 61
2 Διαγόρας Ρόδου 24 16 6 2 42 9 33 54
3 Παλληνιακός 24 11 7 6 36 23 13 40
4 Διαγόρας Βραχνεΐκων 24 10 8 6 31 18 13 38
5 ΠΑΟ Βάρδας 24 10 7 7 31 26 5 37
6 Θύελλα Ραφήνας 24 9 7 8 25 20 5 34
7 Πανηλειακός 24 8 8 8 32 26 6 32
8 Αχαρναϊκός 24 8 7 9 25 17 8 31
9 Νίκη Τραγανού 24 6 10 8 25 33 -8 28
10 Παναιγιάλειος 24 6 9 9 35 36 -1 27
11 Πανμοβριακός 24 4 9 11 21 36 -15 21
12 Φοίβος Κρεμαστής 24 3 7 14 11 36 -25 16
13 Αστέρας Αμαλιάδας 24 0 3 21 4 70 -66 3

Γ Εθνική, 7ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αιγάλεω 22 18 2 2 42 14 28 56
2 Αιολικός 22 12 4 6 32 18 14 40
3 Ηλυσιακός 22 10 8 4 26 17 9 38
4 Πανθηραϊκός 22 8 10 4 28 19 9 34
5 Άγιοι Ανάργυροι 22 7 10 5 27 23 4 31
6 Άγιος Ιερόθεος 22 8 6 8 35 28 7 30
7 Καλλιθέα 22 5 12 5 23 15 8 27
8 Θύελλα Καμαρίου 22 6 8 8 27 26 1 26
9 Χαραυγιακός 22 7 5 10 20 20 0 26
10 ΑΟ Χαλκίς 22 6 4 12 13 27 -14 22
11 Κόρινθος 22 4 6 12 16 37 -21 18
12 Απόλλων Ερέτριας 22 2 3 17 14 59 -45 9

Γ Εθνική, 8ος όμιλος (Τελική)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ασπρόπυργος 26 21 3 2 67 10 57 66
2 Καλαμάτα 26 20 3 3 45 12 33 63
3 Παναργειακός 26 18 3 5 49 12 37 57
4 ΑΟ Υπάτου 26 12 6 8 34 14 20 42
5 ΑΕ Ερμιονίδας 26 11 7 8 31 25 6 40
6 ΑΕ Πελλάνας 26 10 10 6 30 21 9 40
7 ΑΟ Κατασταρίου 26 10 8 8 38 26 12 38
8 Αστέρας Βλαχιώτη 26 11 4 11 30 44 -14 37
9 Παναρκαδικός 26 9 8 9 37 34 3 35
10 Αμβρυσσέας Διστόμου 26 9 6 11 36 29 7 33
11 Μανδραϊκός 26 6 7 13 27 40 -13 25
12 Ένωση Λέρνας 26 5 3 18 17 40 -23 18
13 Πάμισος Μεσσήνης 26 3 3 20 13 60 -47 12
14 ΑΟ Εικοσιμίας 26 0 3 23 4 91 -87 3

A Eθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΟΚ 20 20 0 0 106 5 101 60
2 Άρης 20 18 0 2 70 7 63 54
3 Τρίκαλα 2011 20 14 2 4 36 14 22 44
4 Ατρόμητος 20 10 3 7 27 18 9 33
5 Γλυφάδα 20 7 6 7 21 17 4 27
6 ΑΕΛ 20 8 2 10 23 33 -10 26
7 Ελπίδες Καρδίτσας 20 7 4 9 18 40 -22 25
8 Προοδευτική Περ. 20 5 3 12 22 53 -31 18
9 Αγία Παρασκευή 20 4 5 11 16 42 -26 17
10 Εργοτέλης 20 3 1 16 13 53 -40 10
11 Πανσερραϊκή 20 1 0 19 11 81 -70 3

*O ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί στο Champions League της νέας σεζόν.
****Αγία Παρασκευή, Εργοτέλης και Πανσερραϊκή υποβιβάζονται στη Β Εθνική

Β Eθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών (1ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αγρ.Αστ.Ευόσμου 12 8 1 3 28 13 15 25
2 Βασίλισσα Θράκης 12 7 4 1 22 10 12 25
3 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 12 7 2 3 27 16 11 23
4 Κιλκισιακός 12 5 3 4 21 19 2 18
5 ΓΠΟ Καστοριάς 12 5 0 7 19 19 0 15
6 Ροδόπη ’87 12 3 0 9 9 28 -19 9
7 ΑΟ Σειρήνα 12 1 2 9 7 27 -20 5

*Ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου θα αγωνιστεί τη νέα σεζόν στην Α Εθνική
**Ο ΑΟ Σειρήνα υποβιβάζεται στη Γ Εθνική

Α ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 30 26 1 3 86 22 64 79
2 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 30 24 3 3 90 24 66 75
3 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 30 22 4 4 72 24 48 70
4 ΦΑΣ Νάουσα 30 21 6 3 70 16 54 69
5 Αγρ.Αστ.Πλατέος 30 17 2 11 60 43 17 53
6 ΓΑΣ Κοπανού 30 12 7 11 52 40 12 43
7 ΑΕ Χαρίεσσας 30 13 4 13 50 57 -7 43
8 Μακροχώρι 30 11 8 11 43 39 4 41
9 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 30 11 8 11 42 31 11 41
10 Αχιλλέας Νάουσας 30 11 6 13 35 48 -13 39
11 Κεραυνός Επισκοπής 30 10 4 16 53 73 -20 34
12 Άρης Παλαιοχωρίου 30 7 9 14 34 45 -11 30
13 Φίλιππος Μελίκης 30 6 4 20 41 78 -37 22
14 ΑΟ Μαρίνας 30 6 3 21 26 73 -47 21
15 Εθνικός Κλειδιού 30 5 2 23 20 83 -63 14
16 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 30 2 1 27 10 87 -77 7

*Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ΓΑΣ Ροδοχωρίου και ΦΑΣ Νάουσα αγωνίζονται σε Play Off Ανόδου
**Κεραυνός Επισκοπής, Άρης Παλαιοχωρίου, Φίλιππος Μελίκης και ΑΟ Μαρίνας αγωνίζονται σε Play Out Παραμονής
***O Εθνικός Κλειδιού έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΟΚ Κουλούρας 18 11 3 4 32 17 15 36
2 Ολυμπιακός Λουτρού 18 10 4 4 27 18 9 34
3 ΠΑΟ Παλατίτσια 18 9 3 6 32 30 2 30
4 Θύελλα Σταυρού 18 7 8 3 32 21 11 29
5 Ατρόμητος Διαβατού 18 7 3 8 33 23 10 24
6 Αλιάκμων Νησελίου 18 7 3 8 21 24 -3 24
7 ΑΕ Σχοινά 18 6 6 6 30 34 -4 24
8 Δόξα Λιανοβεργίου 18 6 6 6 19 15 4 18
9 ΑΕΚ Καμποχωρίου 18 4 4 10 25 36 -11 16
10 Απόλλων Λυκογιάννης 18 0 6 12 24 57 -33 1

*ΠΑΟΚ Κουλούρας, Ολυμπιακός Λουτρού, ΠΑΟ Παλατίτσια και Θύελλα Σταυρού αγωνίζονται σε Play Off Ανόδου
**Η Δόξα Λιανοβεργίου έχει ποινή -6 από την περσινή χρονιά. Ο Απόλλων Λυκογιάννης έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΑΕΠ Βέροιας 20 17 3 0 74 18 56 54
2 Λευκάδια 20 14 2 4 42 12 30 44
3 Αστέρας Τριποτάμου 20 13 3 4 46 29 17 42
4 ΑΣ Γιαννακοχωρίου 20 12 2 6 47 30 17 38
5 Ολυμπιακός Νάουσας 20 12 1 7 47 34 13 37
6 Εθνικός Ράχης 20 9 1 10 38 42 -4 28
7 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 20 8 2 10 29 33 -4 26
8 ΑΣ Πατρίδας 20 5 3 12 29 42 -13 18
9 Νέα Γενεά Νικομήδειας 20 5 2 13 26 42 -16 17
10 Θύελλα Στενημάχου 20 5 1 14 42 77 -35 16
11 Ελπίδα Μονοσπίτων 20 0 0 20 0 57 -57 -6

*ΑΕΠ Βέροιας, Λευκάδια, Αστέρας Τριποτάμου και ΑΣ Γιαννακοχωρίου αγωνίζονται σε Play Off Ανόδου

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Δόξα Κυψέλης 10 7 2 1 24 14 10 23
2 ΑΕ Τρικάλων 10 6 0 4 25 16 9 18
3 ΑΟ Συκιάς 10 5 1 4 21 14 7 16
4 ΑΕ Καψόχωρας 10 5 1 4 23 20 3 16
5 ΠΟ Ξεχασμένης 10 5 0 5 18 17 1 15
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 10 0 0 10 20 50 -30 0

*Δόξα Λευκάδας, ΑΕ Τρικάλων, ΑΟ Συκιάς και ΑΕ Καψόχωρας αγωνίζονται σε Play Off Ανόδου

Play off

1 Δόξα Κυψέλης 30
2 ΑΕ Καψόχωρας 24
3 ΑΕ Τρικάλων 21
4 ΑΟ Συκιάς 19

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Άχθος Αρούρης 12 9 1 2 35 11 24 28
2 Μακεδονικός Ρόδακα 12 7 3 2 31 21 10 24
3 Δόξα Νάουσας 12 6 4 2 27 17 10 22
4 Άτλας Ζερβοχωρίου 12 5 5 2 39 19 20 20
5 Ερμής Τριλόφου 12 5 1 6 31 23 8


16
6 Φίλιππος Πολλών Νερών 12 2 0 10 15 49 -34 6
7 Παλασίδειος Ακαδημία 12 1 0 11 22 60 -38 3

*Άχθος Αρούρης, Μακεδονικός Ρόδακα, Δόξα Νάουσας και Άτλας Ζερβοχωρίου αγωνίζονται σε Play Off Ανόδου

Play off

1 Άχθος Αρούρης 35
2 Δόξα Νάουσας 28
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 27
4 Μακεδονικός Ρόδακα 27

Μπάσκετ

Α1 Ανδρών

Α Ν Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Παναθηναϊκός 25 24 1 2151 1648 503 49
2 ΑΕΚ 25 17 8 2023 1926 97 42
3 Προμηθέας Πατρών 25 16 9 1944 1821 123 41
4 Περιστέρι 25 16 9 1944 1821 123 41
5 ΠΑΟΚ 25 15 10 1927 1872 55 40
6 Ολυμπιακός  25 22 3 2022 1649 373 39
7 Ήφαιστος Λήμνου 25 13 12 1838 1899 -61 38
8 Χολαργός 25 11 14 1740 1809 -69 36
9 Άρης 25 8 17 1730 1796 -66 33
10 Πανιώνιος 25 8 17 1860 2100 -240 33
11 Ρέθυμνο 25 7 18 1819 1972 -153 32
12 Κύμη 25 7 18 1879 2100 -221 32
13 Λαύριο 25 6 19 1901 2047 -146 31
14 Κολοσσός Ρόδου 25 5 20 1889 2098 -209 30

*Από τον Ολυμπιακό αφαιρέθηκαν συνολικά 8 βαθμοί λόγω τιμωρίας.

Α2 Ανδρών

Α Ν Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ιωνικός Νίκαιας 29 26 3 2823 2081 742 55
2 Ηρακλής 29 23 6 2322 1947 375 52
3 Ερμής Αγιάς 29 17 12 2272 2253 19 46
4 Χαρίλαος Τρικούπης 29 17 12 2147 2079 68 46
5 Καρδίτσα 29 16 13 2190 2143 47 45
6 Καστοριά 29 16 13 2048 1987 61 45
7 Διαγόρας Δρυοπιδέων 29 16 13 2326 2168 158 45
8 Ιπποκράτης Κω 29 16 13 2124 2213 -89 45
9 Αμύντας 29 14 15 1998 2038 -40 43
10 Ψυχικό 29 14 15 2112 2096 16 43
11 Απόλλων Πάτρας 29 13 16 2035 2068 -33 42
12 Κόροιβος Αμαλιάδας 29 13 16 2125 2120 5 42
13 Πευκοχώρι 29 10 19 1981 2267 -286 39
14 Μαρούσι 29 10 19 2136 2302 -166 39
15 Καβάλα 29 10 19 2046 2235 -189 39
16 Εθνικός 29 1 28 2158 2846 -688 30

Β Εθνική (1ος όμιλος)

Α Ν Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Δάφνη Δαφνίου 28 21 7 2113 1944 169 49
2 Οίακας Ναυπλίου 28 21 7 2227 2042 185 49
3 ΑΟ Τρίτων 28 19 9 2155 2045 110 47
4 Παγκράτι 28 18 10 2254 2181 73 46
5 ΑΣΕ Δούκα 28 18 10 2072 2016 56 46
6 Έσπερος 28 14 14 2117 2140 -23 42
7 Πρωτέας Βούλας 28 14 14 2003 2032 -29 42
8 ΑΕ Πεντέλης 28 13 15 2041 2092 -51 41
9 Πανερυθραϊκός 28 13 15 2151 2165 -14 41
10 Μανδραϊκός 28 13 15 2145 2152 -7 41
11 Παπάγος 28 13 15 2237 2197 40 41
12 Πανελευσινιακός 28 12 16 1992 2001 -9 40
13 Κόρινθος 28 12 16 1888 1919 -31 40
14 Γλαύκος 28 9 19 1814 2013 -199 37
15 Ένωση Ιλίου 28 8 20 1958 2101 -143 36
16 Κρόνος Αγ.Δημητρίου 28 6 22 1997 2124 -127 34

Β Εθνική (2ος όμιλος)

Α Ν Η ΠΥ ΚΚ Δ Β
1 Ανατόλια 28 25 3 2320 1955 365 53
2 ΑΟ Αγρινίου 28 20 8 2075 1929 146 48
3 ΓΣ Ελευθερούπολης 28 19 9 1984 1805 179 47
4 Φίλιππος Βέροιας 28 17 11 1968 1975 -7 45
5 ΧΑΝΘ 28 16 12 1999 1919 80 44
6 Ερμής Λαγκαδά 28 15 13 2042 1899 143 43
7 Μαχητές Δόξας Πεύκων 28 15 13 1888 1855 33 43
8 ΓΑΣ Χαλκηδόνας 28 14 14 1902 1933 -31 42
9 Έσπερος Λαμίας 28 13 15 1949 1986 -37 41
10 ΓΣ Φαρσάλων 28 12 16 2024 2024 0 40
11 ΚΣ Γέφυρας 28 11 17 1972 2010 -38 39
12 Στρατώνι 28 11 17 1908 1983 -75 39
13 Νίκη Βόλου 28 11 17 1991 2088 -97 39
14 Ίκαροι Σερρών 28 10 18 1918 1958 -40 38
15 Φαίακας Κέρκυρας 28 10 18 1854 2158 -304 38
16 Μακεδονικός 28 5 23 1795 2112 -317 33

Γ Εθνική Μπάσκετ (3ος όμιλος)

Α Ν Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΣ Γιάννινα 23 20 3 1814 1435 379 43
2 Δόξα Λευκάδας 23 19 4 1825 1493 332 42
3 Πρωτέας Γρεβενών 23 19 4 1711 1472 239 42
4 ΑΓΣ Ιωαννίνων 23 16 7 1715 1581 134 39
5 Ίκαροι Τρικάλων 23 12 11 1598 1612 -14 35
6 Ολυμπιακός Βόλου 24 11 13 1803 1811 -8 35
7 Τιτάνες Παλαμά 23 11 12 1631 1710 -79 34
8 Μαντουλίδης 23 10 13 1792 1754 38 33
9 Εύαθλος Πολυκάστρου 23 9 14 1544 1563 -19 32
10 ΓΑΣ Μελίκης 23 9 14 1548 1668 -120 32
11 ΑΟ Καλαμπάκας 23 7 16 1457 1579 -122 30
12 ΑΟΚ Βέροιας 23 5 18 1431 1645 -214 28
13 Νικόπολη Πρέβεζας 23 2 21 1428 1974 -546 25

Α ΕΚΑΣΚΕΜ (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Η ΠΥ ΚΚ Δ Β
1 ΦΟ Αριδαίας 24 20 4 1857 1528 329 44
2 ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 24 19 5 1663 1433 230 43
3 Αετοί Βέροιας 24 18 6 1659 1283 376 42
4 Ίκαροι Γιαννιτσών 24 17 7 1742 1504 238 41
5 ΑΟΚ Αιγινιακός 24 17 7 1682 1495 187 41
6 Ζαφειράκης 24 12 12 1562 1519 43 36
7 Βατανιακός/Σάρισα 24 11 13 1694 1604 90 35
8 ΑΓΕ Πιερίας 24 11 13 1636 1597 39 35
9 ΓΑΣΠ Πάνθηρες 24 11 13 1603 1597 6 35
10 Πιερικός Αρχέλαος 24 10 14 1558 1645 -87 34
11 Αετός Κιλκίς 24 7 17 1465 1640 -175 31
12 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 24 2 22 1377 1800 -423 26
13 Εδεσσαϊκός 24 1 23 1217 2071 -854 25

*ΦΟ Αριδαίας, ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, Αετοί Βέροιας και Ίκαροι Γιαννιτσών αγωνίζονται σε play off ανόδου
**Αετός Κιλκίς, Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών και Εδεσσαϊκός υποβιβάζονται στη Β ΕΚΑΣΚΕΜ

B ΕΚΑΣΚΕΜ (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Η ΠΥ ΚΚ Δ Β
1 ΓΑΣ Βαφύρας 20 15 5 1325 1049 276 35
2 Κούπα Κιλκίς 20 15 5 1350 1099 251 35
3 Εργόναθλος 20 15 5 1309 1151 158 35
4 ΑΟΚ Γουμένισσας 20 14 6 1181 1027 154 33
5 Άθλος Αλεξάνδρειας 20 12 8 1351 1217 134 32
6 ΑΚΕ Πιερίας 20 12 8 1470 1280 190 32
7 Σκυδραϊκός 20 10 10 1238 1231 7 29
8 Αλέξανδρος Αξιούπολης 20 8 12 1118 1199 -81 27
9 Κεραυνός Άσπρου 20 5 15 1249 1371 -122 25
10 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 20 3 17 1092 1476 -384 23
11 ΑΣ Κολινδρού 20 1 19 739 1322 -583 19

*ΓΑΣ Βαφύρας και ΓΑΣ Βαφύρας προβιβάζονται στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ.
*Ο ΑΣ Κολινδρού έχει δύο μηδενισμούς και -2 βαθμούς. ΑΟΚ Γουμένισσας, Αλέξανδρος Αξιούπολης και Σκυδραϊκός έχουν από έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.


Χάντμπολ

Handball Premier (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ολυμπιακός  22 20 1 1 633 434 199 41
2 ΑΕΚ 22 19 2 1 670 459 211 40
3 ΠΑΟΚ 22 18 0 4 635 465 170 36
4 ΑΣΕ Δούκα 22 13 0 9 569 509 60 26
5 Αερωπός Έδεσσας 22 12 0 10 554 509 45 24
6 ΑΕΣΧ Πυλαίας 22 10 2 10 545 558 -13 22
7 Διομήδης Άργους 22 9 3 10 520 543 -23 21
8 Δράμα ‘86 22 9 2 11 532 611 -79 20
9 Φίλιππος Βέροιας 22 5 1 16 495 601 -106 11
10 Άρης Νίκαιας 22 5 0 17 441 581 -140 10
11 Φοίβος Συκεών 22 2 3 17 480 623 -143 7
12 ΧΑΝΘ 22 3 0 19 501 682 -181 6

Α1 Γυναικών (ΤΕΛΙΚΗ)

Α Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 ΠΑΟΚ 18 17 0 1 619 300 319 34
2 Νέα Ιωνία 18 15 0 3 496 333 163 30
3 Αναγέννηση Άρτας 18 14 0 4 526 426 100 28
4 Βέροια 2017 18 12 1 5 436 440 -4 25
5 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 18 7 2 9 370 428 -58 16
6 ΑΕΣΧ Πυλαίας 18 6 2 10 411 501 -90 14
7 Φίλιππος Βέροιας 18 5 2 11 407 437 -30 12
8 Πανόραμα 18 5 0 13 396 475 -79 10
9 ΓΑΣ Καματερού 18 3 2 13 359 455 -96 7
10 Κύκλωπες Αλεξ/πολης 18 1 1 16 296 521 -225 2

*ΓΑΣ Καματερού και Κύκλωπες έχουν έναν μηδενισμό και -1 βαθμό