Γενικά

Κόρινθος VS Παναιγιάλειος – Δεν αγωνίστηκε λόγω…πτώσης της τάσης!

Μόνο για 53 λεπτά κοντραρίστηκαν σε φιλικό επίπεδο, Κόρινθος και Παναιγιάλειος στο γήπεδο του Συνοικισμού, με την πρώτη να επικρατεί του δεύτερου με 1-0.

Ο λόγος που το παιχνίδι κράτησε λίγο παραπάνω από ένα ημίχρονο ήταν τα ηλεκτρολογικά προβλήματα του γηπέδου. Στο 25ο λεπτό έσβησαν για πρώτη φορά οι προβολείς λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος, ενώ το ίδιο έγινε και στο 53ο, με τον διαιτητή του φιλικού να αποφασίζει την οριστική διακοπή του. Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα του ισθμού είχε ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Παππά (35΄).

Ο Κώστας Τάνης βρέθηκε στον πάγκο της ομάδας και αν δεν υπήρχαν τα προβλήματα που αναφέραμε παραπάνω, θα αγωνιζόταν για μερικά λεπτά.

Κόρινθος : Μέλκας, Φίλης, Ντα Σίλβα, Μακρής, Ντερντιλής, Κατσίκης, Παππάς, Τσουβαλτσίδης, Ματετζίδης, Πεβλιβανόπουλος, Σαμπάνης.

Παναιγιάλειος : Ρίζος, Αγουρίδης, Σανδραβέλης (46′ Μαυρόπουλος), Σούλης, Ακπαρίδης, Αργυρόπουλος, Γκοτσούλας, Γ. Παπαδόπουλος, Μπούνας, Λαζανάς, Μπουρλάκης.