Μαχητές Δόξας Πέυκων – Φίλιππος Βέροιας 64-54

μαχητες-φιλιππος

Την ήττα γνώρισε στο ΔΑΚ Πεύκων ο Φίλιππος Βέροιας από τους Μαχητές με 64-54. Μια ήττα που σε μεγάλο βαθμό την καθόρισε η διαιτησία. Οι κύριοι Καλογερόπουλος και Πιτσίλκας σε πολλά σημεία έκαναν τα αδύνατα δυνατά να ανακόψουν το ρυθμό της ομάδας μας όπως είχε γίνει και στο παιχνίδι της 11/11/2012 με τον Ηρακλή.

Αγωνιστικά οι Μαχητές ήταν πραγματικά…μαχητές και μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη. Παίζοντας πιεστική και πολλές φορές σκληρή άμυνα κατάφεραν να μπλοκάρουν την επίθεση του Φιλίππου και με καταιγισμό τρίποντων (8 τρίποντα στο 1ο ημίχρονο) κατάφεραν να πάρουν μεγάλη διαφορά από το πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια την πολύτιμη νίκη.

Διαιτητές : Καλογερόπουλος – Πιτσίλκας

Δεκάλεπτα :  25-15, 39-25, 54-44, 64-54

Μαχητές Δόξας Πεύκων : Ζεϊμπέκης 6 (2), Χατζηνικολάου, Σαββίδης, Αρνίδης 5 (1), Ελευθεριάδης 8 (1), Καλούτσικος 1, Μυλωνίδης 10 (2), Φουτσιτζής 15 (3), Δανάκης 5 (1), Παυλίδης 10, Δαβάνης, Καρούζος 4.

Φίλιππος Βέροιας : Κοθράς 15 (1), Τριχόπουλος 9 (1),  Κασαμπαλής, Μπρόζος 9 (1), Ράπτης 10, Χρυσόπουλος 4, Πάλλης 7, Τσίογκας,  Τσεσμετζής.