K20 - K17 - K15

Λεβαδειακός Κ20 – Ολυμπιακός Κ20 (0-3) Βασικοί Καλφούτζος, Σούκιας

ολυμπιακος κ20 1Νικηφόρα πέρασε από τη Λειβαδιά την Τετάρτη (23/1), η ομάδα Νέων Κ20 του Ολυμπιακού, επικρατώντας με 3-0 της αντίστοιχης ομάδας του Λεβαδειακού, στον εξ’ αναβολής αγώνα της 17ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Με τη νίκη τους αυτή οι «ερυθρόλευκοι» επέστρεψαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με 37 βαθμούς σε 15 αγώνες, ενώ ο Λεβαδειακός παραμένει ουραγός στη βαθμολογία με 2 βαθμούς σε 17 παιχνίδια.

Οι Πειραιώτες δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα στο ματς και υπερείχαν έχοντας την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9’ με τον Γκίνο και το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βουτσιώτης έκανε στο 76’ το 0-2 και ο Βέργος διαμόρφωσε στο 86’ το τελικό 0-3.

Λεβαδειακός Κ20 : Τράκας, Κυπραίος Χ., Αντωνίου, Μάγκας Α., Ζιάκας, Ψάλτης, Πέππας, Καλφούτζος, Σουφλάς (55’ Γκουτσίδης), Σμυρναίος (77’ Κυπραίος Μ.), Μουχαρέμι (64’ Σπάρος)

Ολυμπιακός Κ20 : Βλάχος, Καραγκούνης, Δημακάκος, Σωτηράκος, Λεάντρο, Σιώπης Μ., Πασαλίδης, Γκίνο, Ιωαννίδης (72’ Βέργος), Σούκιας (45’ Βουτσιώτης), Λύρας (67’ Σιώπης Δ.)