Άρης

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

5-1

90 λεπτά

Ο ψυχωμένος Άρης πραγματοποίησε επίδειξη δύναμης απέναντι στον ελλιπέστατο Αστέρα Τρίπολης και έφτασε σε μεγαλειώδη νίκη με 5-1 το “Κλεάνθης Βικελίδης”, με τον Ανδρέα Τάτο να σημειώνει χατ τρικ και να εξασφαλίζει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή του στη Super League.

Αλέξης Πασιαλής

Απόλλων Καλαμαριάς

Τυλυκράτης – Απόλλων Καλαμαριάς

0-2

90 λεπτά

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του, ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Τηλυκράτη με 0-2.

Νίκος Ζούρκος

Αιγινιακός

Αιγινιακός – Κασσιόπη

2-3

90 λεπτά

Τεράστιο διπλό απέναντι στον Αιγινιακό πέτυχε η Κασσιώπη στο γήπεδο “Γιάννης Παραλυκίδης

90 λεπτά

Tη νίκη που τον έφερε στην πέμπτη θέση πανηγυρίζει ο Τύρναβος, ο οποίος επιβλήθηκε με 1-0 επί του Εθνικού Σιδηροκάστρου. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπουσινάκης στο 28ο λεπτό με σουτ, με του φιλοξενούμενους να προσπαθούν για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να πετυχαίνουν κάτι θετικό.

Χρήστος Κουκόλης

Εθνικός Γαζώρου

Εθνικός Γαζώρου – Δόξα Δράμας

1-0

90 λεπτά

Στο 49’ ο Καπίας με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Χαριτίδη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ αυτό πανηγυρίστηκε έξαλλα, καθώς ήταν το πρώτο μετά από 859 (!) ανομβρίας, για την ομάδα του Γαζώρου.

Στέλιος Μαραγκός

Καβάλα

Καλλονή – Καβάλα

2-1

90 λεπτά

Με αρκετά δύσκολο τρόπο κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες η Καλλονή μετά την ήττα της από τη Δόξα Δράμας. Η ομάδα της Λέσβου επικράτησε 2-1 της Καβάλας και παραμένει ζωντανή στη «μάχη» της για την είσοδο στα play-off.

Θανάσης Γεωργίου

Φωκικός

Πιερικός – Φωκικός

3-1

90 λεπτά

Εύκολη νίκη πήρε η ομάδα της Κατερίνης κόντρα σε αυτή της Άμφισσας, σκοράροντας μάλιστα τρία τέρματα παρά το γεγονός ότι αποχώρησε από τον Πιερικό ο πρώτος σκόρερ του ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Αντώνης Νατσούρας

Ηρακλής

Ηρακλής – Βύζας Μεγάρων

3-0

23 λεπτά

Στις θέσεις των play-off διατηρήθηκε ο Ηρακλής ο οποίος δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στην εντός έδρας αναμέτρησή του με τον Βύζαντα Μεγάρων. Η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου από το ξεκίνημα μπήκε καλά και έτσι έφτασε γρήγορα στο προβάδισμα.

Παναγιώτης Καλφούντζος

Λεβαδειακός Κ20

Λεβαδειακός Κ20 – ΠΑΟΚ Κ20

0-3

Αλλαγή

Επιτυχημένο ήταν το πέρασμα του ΠΑΟΚ με 3-0 από την έδρα του Λεβαδειακού για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων. Τα γκολ για τον «Δικέφαλο» του Βορρά σημείωσαν οι Κουλούρης (2) στο 28’ και το 78’ και Παπαδόπουλος στο 63ο λεπτό.