K20 - K17 - K15

SKODA Ξάνθη Κ20 – Απόλλων Σμύρνης Κ20 (1-0) Για 90′ ο Φασίδης

b83c22ff9936fdda994adfefcb9f53ef_LΜε ένα γκολ του Παρασκευά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Κ-20 της SKODA Ξάνθη επικράτησε με 1-0 επί του Απόλλων Σμύρνης, το Σάββατο το μεσημέρι στις αθλητικές εγκαταστάσεις των Πηγαδίων, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων.

Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαν και δοκάρι στην επανάληψη με σουτ του Παπαδημητρίου. Με την επιτυχία τους αυτή οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά έφτασαν τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χρ. Δρούζας (Σαμουργκασίδης – Λιόντος) της ΕΠΣ Θράκης.

SKODA Ξάνθη Κ20 : Γκαραβέλης, Κολλαράς, Λάσπατζης, Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς, Καρυπιάδης, Γούλας (46’ Ψύρρας), Φασίδης, Παπαδημητρίου, Κούτρας (26’ λ.τ. Ορφανίδης Π.), Πασχαλάκης (65’ Ορφανίδης Λ.).

Απόλλων Σμύρνης Κ20: Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ντοβλετάκης, Φερεντίνος, Σιγάλας (89’ Μάντζιος), Ντούνης, Μαυρούδης (67’ Παρτάλης), Καλλέργης, Ντάφλας, Φουκαράς (58’ Μιχαλάρης), Μπέντας.