K20 - K17 - K15

Super League K20 – Η ανάλυση της 7ης αγωνιστικής

υποδομης κ20-κ17Skoda Ξάνθη Κ20 – Απόλλων Σμύρνης Κ20 1-0 : Η ομάδα Νέων της Skoda Ξάνθη, πέτυχε σπουδαία νίκη επι του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κ20 της Super League. Με ένα γκολ του Παρασκευά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Κ-20 της Skoda Ξάνθη επικράτησε με 1-0 επί του Απόλλων Σμύρνης, το Σάββατο το μεσημέρι στις αθλητικές εγκαταστάσεις των Πηγαδίων. Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαν και δοκάρι στην επανάληψη με σουτ του Παπαδημητρίου. Με την επιτυχία τους αυτή οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά έφτασαν τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Skoda Ξάνθη Κ20 : Γκαραβέλης, Κολλαράς, Λάσπατζης, Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς, Καρυπιάδης, Γούλας (46’ Ψύρρας), Φασίδης, Παπαδημητρίου, Κούτρας (26’ λ.τ. Ορφανίδης Π.), Πασχαλάκης (65’ Ορφανίδης Λ.).

Απόλλων Σμύρνης Κ20 : Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ντοβλετάκης, Φερεντίνος, Σιγάλας (89’ Μάντζιος), Ντούνης, Μαυρούδης (67’ Παρτάλης), Καλλέργης, Ντάφλας, Φουκαράς (58’ Μιχαλάρης), Μπέντας.

Αστέρας Τρίπολης Κ20 – Ατρόμητος Κ20  2-2 :  Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας η ομάδα Νέων του Αστέρα Τρίπολης, με την αντίστοιχη του Ατρόμητου να χάνει τεράστια ευκαιρία για το «διπλό» στην Τρίπολη. Η αναμέτρηση των δυο ομάδων έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του Αστέρα Τρίπολης, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 40’ ο Τσόφλιος. Οι φιλοξενούμενοι με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έδειξαν έτοιμοι να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο 56’, ισοφαρίζοντας με τον Κοβάτση. Μάλιστα, στο 80’ έκαναν το 2-1 με τον Δήμο, όμως στο 90’ ο Κυριακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και έσωσε τον βαθμό για τον Αστέρα.

Αστέρας Τρίπολης Κ20 : Λαδάς, Γογώνας, Κυριακόπουλος, Β. Γκίτζιας, Βαζούκης, Βελισσάρης (46′ Καρυδόπουλος), Χρήστου (68′ Μυρσινιάς), Τόγρου, Τσόφλιος, Τσιώλης (75′ Τριανταφύλλης), Μηλιώτης

Ατρόμητος Κ20 : Μπάρκας, Καραγιάννης, Τζιτζικαλάκης (73′ Παπαδάκος), Βαρδακώστας, Σιδηρόπουλος, Δήμος, Τσατσόπουλος (70′ Βλάχος), Μπαστάκος, Κοβάτσης, Κομνηνός (46′ Παναγιωτόπουλος)

Πανιώνιος Κ20 – Άρης Κ20  1-2 : Εκτός έδρας νίκη στη στο Δημόσιο ποδοσφαίρου Δ. Καισαριανής (Νήαρ Ήστ) για την έβδομη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων πέτυχε επί του Πανιωνίου ο Άρης. Οι «κίτρινοι» άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Μπάλιο, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Σταυροαθανασόπουλο στο 40’. Ωστόσο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με τέρμα του Ντούγκα στο 52’.

Πανιώνιος Κ20 : Πολίτης, Μέκσι, Κωτσάλας, Λουλάι, Ρουσσάκης (46’ Πολυχρονιάδης), Γκίνη, Ιβάνοβ (Ντάγκρας 57’), Μπούζας, Σταυροθανασόπουλος (Ζήσης 60’), Μπεγλεκτσής, Πρέντι.

Άρης Κ20 : Μαντζάρης, Βόσδου, Παπαφλωράτος, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς, Αντωνιάδης, Ντούγκας, Λεμονής, Μπάλιος (89’ Ρότα), Κτιστόπουλος (63’ Φούσκας), Παπακώστας (73’ Μαζουλουξής).

Εργοτέλης Κ20Πλατανιάς Κ20  1-0 : Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων ανάμεσα σε Εργοτέλη και Πλατανιά στο Μαρτινέγκο. Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Λεονάρντο στο 29ο λεπτό με ωραίο πλασέ, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 81’ με τέρμα του Καζάκου.

Εργοτέλης Κ20 : Χανιωτάκης, Φλεβάρης, Παρθενιάδης, Τουρνάκης, Παντελάκης, Ξημεράκης, Λεονάρντο, Βογιατζής, Sereinig (85’ Φουκαράκης), Μπουρσέλης, Γενιτσαρίδης (90’ Μπερουασβίλι).

Πλατανιάς Κ20 : Πενταράκης, Γαλανίδης (81’ Κελάκης), Χαραλαμπάλης, Μπουρμπάκης, Κοκονάκης, Κολομπάκης, Χαλκιαδάκης (52’ Μπένος), Πατρικάκης, Μαυρεδάκης, Δημητρίου (63’ Καζάκος), Τσίτας.

Πανθρακικός Κ20 – ΟΦΗ Κ20  0-3 : Καταιγιστική ήταν η ομάδα Νέων Κ20 του ΟΦΗ στην Κομοτηνή, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 της αντίστοιχης του Πανθρακικού, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League. Οι Κρητικοί ξεκίνησαν δυνατά, καθώς ο Χύζι άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ και ο Μαραθιανός διπλασίασε το σκορ στο 17’. Από το σημείο εκείνο ο Πανθρακικός ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αντιθέτως, λίγο πριν το τέλος, στο 87’, ο Ροβίθης διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Πανθρακικός Κ20 : Θυμιανίδης, Κούτρας, Φραγκούλης, Λειβαδιώτης, Μητρουσης (75’ Λίτσκας), Ζδραβος-Ρίζος, Μαμουτ (46’ Γκουτσίδης), Νικολαΐδης (65’ Χατζηιωαννίδης), Γεωργιάδης, Κιαγιάογλου, Τσανακτσογλου

ΟΦΗ Κ20 : Γιαγκόζης, Μπολάκης, Χατζάκης, Φάζος, Μπαμπουλάκης, Χύζι, Γκαϊτάν, Χρηστάκης (53’ Μανιδάκης), Μαραθιανός (65’ Σακλαμάκης), Βλαχάκης (72’ Παπαδιός), Ροβίθης.

Λεβαδειακός Κ20 – ΑΕΛ Καλλονής Κ20 2-1 : Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η ομάδα Νέων του Λεβαδειακού, καθώς επικράτησε 2-1 της Καλλονής, για την 7η αγωνιστική. Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν στο 20’ με τον Τόπι και είχαν καλή εικόνα. Στο δεύτερο μέρος ο Χατζηκλειδαράς ισοφάρισε σε 1-1, αλλά ο Λεβαδειακός απάντησε άμεσα και στο 73’ ο Καψάσκης, που είχε μπει ως αλλαγή, σημείωσε το γκολ της νίκης, για το τελικό 2-1.

Λεβαδειακός Κ20 : Κάρα, Σκέμπης, Γοργάκης, Αντωνίου, Κελάντζι, Μάφκας, Κακιώρης (70’ Βελέντζας), Πέππας, Τόπι (90+2’ Σκιαδόπουλος), Σπάρος (62’ Καψάσκης), Κάπος

ΑΕΛ Καλλονής Κ20 : Γόμος, Καράκλας (60’ Γιώργου), Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Μπράκουλα, Φωκιανός, Καραμπάς, Πιπεράς (67’ Λαμπάκης), Σοφιάνης, Γιούκαρης, Ζωάννου (37’ Χατζηκλειδαράς)

Παναιτωλικός Κ20 – ΠΑΣ Γιάννινα Κ20  2-1 (Για 90′ ο Πασχάλης) : Ο Παναιτωλικός ήταν ο νικητής του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League. Προηγήθηκε με γκολ του Μεταξούλη στο 24’ και ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους ο Μουσκάι στο 45’. Ο Κολοκοτρώνης στο 55’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Παναιτωλικός Κ20 : Τηλεμάχου, Κοζάκης, Καραλής (81’ Ερινάλντο), Δημουλάς (46’ Κολοκοτρώνης), Σμίλτος, Κωνσταντινόπουλος, Κωστακιώτης, Ζαρκάδας (74’ Σιώρος), Μεταξούλης, Μήλιος, Βασιλάρης.
ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Πανταζής (79’ Τζιάλας), Φίλιος, Τάχιας, Αλεξίου (68’ Κούτσικος), Φαρμάκης, Μουσκάι, Χαρίσης, Παπαρούνας (68’ Γιάκος), Νάκος, Πασχάλης.