Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας

Κύπελλο Ερασιτεχνών – Υπόθεση…Ρουμλουκιού ο τελικός!

Κύπελλο ΕΠΣ

Το ζευγάρι του τελικού της 5ης Μαρτίου 2014 αναδείχθηκε πριν λίγα λεπτά, μετά την ολοκλήρωση του δραματικού ημιτελικού στην Καψόχωρα. Η ομάδα του Χρήστου Τερζίδη πήρε την μεγάλη πρόκριση, επικρατώντας με 3-0 στα πέναλτι (Νοτόπουλος, Μόσχος, Τόζογλου) και ενώ η κανονική διάρκεια είχε ολοκληρωθεί με σκορ 1-1 (Κωστόπουλος / αυτογκόλ). Η αστοχία όμως των παικτών του Άτλα στη…ρώσικη ρουλέτα αλλά και το τέρμα της ΑΕΚ στο τελευταίου λεπτό της κανονικής διάρκειας, στέλνουν τους “κοκκινόμαυρους” στον τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Στο άλλο παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας επικράτησε με το ευρύ 5-1 (Γιώργος Κίτσας 2, Κυριάκος Βρεττός, Θανάσης Κίτσας, Παναγιώτης Κίτσας / Παραστατίδης) του Αχιλλέα Νάουσας και θα ανταμώσει με τους γείτονες, στον μεγάλο τελικό του ΔΑΚ Αλεξάνδρειας.