Super League 1 - Γ Εθνική / Τοπικά

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – SKODA Ξάνθη (0-2) Στο δεύτερο ο Βασιλακάκης

e4641a3938b0c65b29b2f59117b48fc5_LΗ Σκόντα Ξάνθη νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης (2-0) κι έδειξε έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Τα γκολ για το σύνολο του Σάκη Τσιώλη ήρθαν αμφότερα στο δεύτερο μέρος και μάλιστα μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά στο 64′ ο Ρενάν άνοιξε το σκορ νικώντας τον Φυσέκη κι ένα λεπτό αργότερα ο Αντώνης Ράνος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Ξανθιώτες ήταν ανώτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλο το παιχνίδι κι έφτασαν σε μία άνετη και δίκαιη νίκη, με τον προπονητή της ομάδας να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο μεγαλομέτοχος των Ακριτών Χρήστος Πανόπουλος.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Φυσέκης, Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Λειβαδιώτης, Παρασκευάς, Κοσκολός, Ελληνίδης, Φλώρος, Τσαμουρλίδης, Καμπιώτης (38΄ Κοίλιαρης), Γκαϊδαρτζής.

SKODA Ξάνθη (Τσιώλης): Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Γουάλας, Λισγάρας, Καρυπίδης, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Σολτάνι, Ρενάν, Καπετάνος.

Β’ ημίχρονο: Γκαραβέλης, Μπέρτος (66΄ Μπαξεβανίδης), Γουάλας (72΄ Κολλαράς), Καρυπίδης (72΄ Κομεσίδης), Γούτας, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Ρενάν (66΄ Λαζαρίδης), Λουσέρο (72΄ Πασχαλάκης), Ράνος, Καπετάνος (60΄ Μπαρέττας).