Τρίκαλα – Πύρασος 1-1

1945cb43ce68812386f63734c987de85_LΔεν κατάφεραν να δώσουν συνέχεια στις επιτυχίες τους τα Τρίκαλα που κόλλησαν στο ισόπαλο 1-1 με τον Πύρασο.

Για πρώτη φορά φέτος δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη τα Τρίκαλα, τα οποία ύστερα από το απόλυτο στα πρώτα τέσσερα τους παιχνίδια, έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με τον Πύρασο δεχόμενα την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Καμπλιώνη στο 7’. Παρόλα αυτά στις καθυστερήσεις ο Γκάγκας ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι απέσπασαν σημαντική ισοπαλία με 1-1.

Η εικόνα του αγώνα

7΄ ο Καμπλιώνης με ωραίο σουτ νίκησε τον Χαλάτση για το 1-0
15΄Σέντρα Παπαευθυμίου κεφαλιά Μλαντένοφ μπλόκαρε ο Χαλάτσης.
38΄ Ο Μοσχάκης «σήκωσε» την μπάλα για τον Μλαντένοφ αυτός έκανε το σουτ και ο Χαλάτσης απέκρουσε.
39΄ Προσπάθεια να απειλήσουν οι φιλοξενούμενοι όταν ο Κοντοβάς Γ. με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
48΄ Από σέντρα του Καμπλιώνη ο Καραγιάννης έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.
53΄Ο Αναστασίου απείλησε για τον Πύρασο ωστόσο δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και μπλόκαρε ο Κούντσεφ.
56΄Φάουλ του Θάνου γυριστή κεφαλιά του Στεφανή μπλόκαρε ο Κούντσεφ.
59΄Απο σέντρα του Σκούπρα ο Σαχινίδης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά λίγο έξω από την συμβολή των δοκών.
65΄Φάουλ Μοσχάκη προβολή Σαχινίδη απέκρουσε ο Χαλάτσης.
69΄Σέντρα του Σαχινίδη, σουτ του Καμπλιώνη άουτ.
74΄Σουτ του Καμπλιώνη απέκρουσε με τις γροθιές ο Χαλάτσης.
85΄Ο Κοντοβάς Π. βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
93’ Ο Μυριώτης έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κούντσεφ δύσκολα σε κόρνερ.
94’ Κόρνερ του Π. Κοντοβά στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά ο Γκάγκας έκανε το 1-1.

ΑΟ Τρίκαλα : Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος, Γεωργίου, Βαγγελή, Καμπλιώνης, Μοσχάκης (78΄Τεντολούρης), Μλαντένοφ (81΄Στούμπος), Σαχινίδης, Μηνάς (46΄Καραγιάννης).

Πύρασος : Χαλάτσης, Γκάγκας, Σφάκας (25′ Αναστασίου), Κοντοβάς Γ., Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μπασδάνης, Χάνος, Τσουρέλης (50′ Μυργιώτης), Κοντοβάς Π., Γκίκα (67΄Μίλτος).