Γ Εθνική (1ος όμιλος) Καμπανιακός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-0 (vid)

SnapShotΕκρηκτικά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Καμπανιακός και κατάφερε μέσα σε 15λεπτά να καθαρίσει το ματς με αντίπαλο την ομάδα του Κοκκινοχώματος.

Στην πρώτη καλά οργανωμένη επίθεσή του ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Χρήστου στο 5΄. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στο πρέσινγκ των γηπεδούχων και στο 14΄μετά από πολύ καλή κυκλοφορία ο Τρικαλινός έκανε τη σέντρα και ο Μπάλλιος με ωραία κεφαλιά “έγραψε” το 2-0.

Στη συνέχεια το Βυζάντιο κυριάρχησε στον χώρο του κέντρου, έφτασε αρκετές φορές απειλητικά στην εστία του Κηπουρού, ο οποίος αντέδρασε καλά σε δύο περιπτώσεις και κράτησε την εστία του ανέπαφη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα ήταν πολύ μέτριο, με πολλά λάθη και άσκοπες καθυστερήσεις, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπως ένα επικίνδυνο σουτ για το Βυζάντιο που απέκρουσε ο Κηπουρός.

Στο 89΄ο Φουρτζίου από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3-0.