Football League – Ανατροπή για τα Τρίκαλα, δύο αποβολές και χαμένο πέναλτι για την Αναγέννηση! (βαθμολογία)

28-1-3Μπορεί στο 1ο ημίχρονο να ήταν κακός, να δέχτηκε ένα γκολ λίγο πριν το φινάλε του 45λέπτου αλλά στην επανάληψη έπαιξε όπως έπρεπε και ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ.

Ο ΑΟΤ πέτυχε μια μεγάλη ανατροπή κερδίζοντας με 3-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας σε ένα ματς… ροντέο με πολλές μονομαχίες, τρεις κόκκινες και αρκετές διακοπές σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Το φιλμ του αγώνα

23′ Ο Ναβάρο μπήκε στην περιοχή, γύρισε αλλά… κόπηκε από την άμυνα της Καρδίτσας
33′ Ο Δημόπουλος μπήκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή, έκανε τη σέντρα αλλά ο Χιώτης μάζεψε τη μπάλα
43′ ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση. Ο Τσούκαλος έφυγε απο αντικανονική θέση (οφσάιντ) απεναντι από τον Χιώτη, τον απέφυγε και προ κενής εστίας πλάσαρε για το 0-1
45′ Ο Στεφάνοβιτς βρήκε τον Βρούτσινα μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος σούταρε αλλά ο Τσάμης απέκρουσε.
47′ Ο Μπλέντι μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή αποφεύγοντας τους αντιπάλους του και κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.
48′ Ο Φλίγκος βγήκε απέναντι από τον Τσάμη, ανατράπηκε αλλά ο διαιτητής έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι ενώ θα έπρεπε να αποβάλλει τον αμυντικό της Καρδίτσας.
61′ Συμπλοκή στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή να δείχνει 3 κόκκινες σε Ζώνα, Τσούκαλο και Γκουγκούδης. Με 10 ο ΑΟΤ, με 9 η Καρδίτσα.
66′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βρούτσινα… στο αριστερό παραθυράκι του Τσάμη και 1-1.
77′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ. Ο Βρούτσινα μπήκε στην περιοχή, σούταρε, απέκρουσε με τη βοήθεια του δοκαριού ο Τσάμης, η μπάλα στρώθηκε στον Κουσκουνά που πλάσαρε για το 2-1.
81′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τον ΑΟΤ. Ο Δημόπουλος ανέτρεψε τον Κουσκουνά και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Βρούτσινα ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Τσάμη για το 3-1.
90′ Πολύ καλό σουτ του Φλίγκου από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

ΑΟ Τρίκαλα: Χιώτης, Παπαπαναγιώτου, Ζώνας, Λαμπάκης (71′ Κουσκουνάς), Νιάρος, Ριζογιάννης, Μουμίν, Δουκάκης (46′ Φλίγκος), Ναβάρο (85′ Ντόικιτς), Στεφάνοβιτς, Βρούτσινα.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσάμης, Σάββας, Δημόπουλος, Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Γκουγκούδης, Τσιλούλης (64′ Ακασού), Τσούκαλος, Μπιτέλης, Μπλέντι (76′ Υφαντής)