Γ Εθνική (1ος όμιλος) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-2

1535019_1201807149847525_6232841910006856284_n

Σπουδαία νίκη για τον Απόλλων στο Κοκκινόχωμα, που του δίνει βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20′ με τον Τσίλογλου αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα, σε μια φάση που ο σκόρερ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Σιδηρόπουλου μετά την ωραία πάσα του Καρλόπουλου.

Πέντε λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ίβιτς, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Καγκελίδη μετά τη σέντρα του Καπνόπουλου. Σαν να μην έφτανε αυτό για το Βυζάντιο, στο 32ο λεπτό, πάλι από λάθος έξοδο του Καγκελίδη, ο Τσιρλίδης “έγραψε” το 1-2, μετά από κεφαλιά πάσα του Κρουσταλλέλη.

Οι φιλοξενούμενοι, εκτός των δύο τερμάτων, είχαν και δυο δοκάρια, αρχικά στην πρώτη φάση του αγώνα σε κεφαλιά του Βοτάρη και στο 15` μετά από σέντρα του Τσιρλίδη και αφού η μπάλα βρήκε στον Γαλακτερό, ο Καγκελίδης απέκρουσε με τη βοήθεια του κάθετου δοκαριού.

Το Βυζάντιο απείλησε στο 42` με σουτ του Τοπάλη που αποσόβησε ο Χρήστος Παπαδόπουλος και στο 64` με τον Τσίλογλου, ο οποίος από καλή θέση πλάσαρε αλλά πάνω στον Σκαπέρδα. Η Κρύα Βρύση είχε καλή στιγμή στο 67` με τον Τσιρλίδη. Στο 95` αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Αποστόλου.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος : Καγκελίδης, Δαγκούλης, Γαλακτερός, Πόπτσης, Περσίδης (56′ Μπονέρης), Αποστόλου, Κεφαλάς, Καρλόπουλος (33′ λ.τρ. Τερζίδης), Καζαντζίδης, Τσίλογλου, Τοπάλη (69′ Παντελίδης).

Απόλλων Κρύας Βρύσης: Σκαπέρδας, Σιδηρόπουλος Π., Κρουσταλλέλης (50′ λ.τρ. Παπαδόπουλος Σ.), Μπρέγκου, Βοτάρης, Πετρούσης, Καπνόπουλος (74′ Πλατάκης), Μύρτος (79′ Σιδηρόπουλος Χ.), Τσιρλίδης, Πετρίδης, Ίβιτς.