Γ Εθνική (2ος όμιλος) Τύρναβος – Νίκη Βόλου 1-3 (photos)

f54e99bfecb3bee83ce500b6ed704503_11100865_1599859700274999_395404287_nΟ Τύρναβος 2005 έχασε με κατεβασμένα τα χέρια στην έδρα του από την Νίκη Βόλου με 1-3. Αν και προηγήθηκε στην συνέχεια η ομάδα από τη Νέα Ιωνία έκανε την ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά και έχασαν δύο καλές ευκαιρίες στο 25′ με τον Τασιούλη και στο 30′ με τον Μπαρούτα. Το γκολ ήρθε στο 38′ με το ωραίο σουτ του Λίταινα μέσα από την περιοχή. Από εκεί και πέρα οι μηχανές έσβησαν για τον Τύρναβο.

Έτσι δύο λεπτά μετά ο Ναουμίδης με προβολή ισοφάρισε. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ανατροπή και την κατάφεραν στο 70′ με την κεφαλιά του Σκοπελίτη. Το τελικό 1-3 θα γίνει με αυτογκόλ του Μπαρούτα ύστερα από παράλληλη σέντρα του Κυπτίου στο 84′.

Τύρναβος 2005 (Μίλτος Ζιάκας): Παπαγιάννης, Αϊβάζης, Μπαρούτας, Μητσογιάννης, Καρατάσιος, Λούγκος, Τασιούλης, Κρίτσας (80′ Βούζας), Κωστούλας, Λίταινας, Νούσιος (72 ‘’Γελαλής).

Νίκη Βόλου (Κώστας Βελιτζέλος): Βρονταράς, Αλεξανδρής, Κοτίτσας (54′ Κόλα), Χολέβας, Ναουμίδης, Μητσάκος (22′ λ.τ. Μέτσε), Σκοπελιώτης, Κανελλόπουλος, Κυπτίου, Ιορδανίδης, Μπελαράμπε (88′ Ματθαίου).