Γ Εθνική (1ος όμιλος) Έβρος Σουφλίου – Δόξα Δράμας 4-4

52ad6b3c665228bfd5334de8befaa4aa_LΣτην εκπνοή κατάφερε η Δόξα Δράμας να αποσπάσει την ισοπαλία κόντρα στον αδύναμο Έβρο Σουφλίου, που σήμερα όμως ήταν εντυπωσιακός!

Η ομάδα της Θράκης έβαλε δύσκολα στον ανώτερο ποιοτικά αντίπαλο της, που ¨ίδρωσε” να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και να εδραιωθεί για τα καλά στη δεύτερη θέση. Ωστόσο, η ήττα του Νέστου στην Κοζάνη φέρνει τους Δραμινούς μια μόνο νίκη μακριά από τον αντικειμενικό της στόχο.

Το παιχνίδι ήταν γκραν γκινιόλ και δεν επιδέχεται κριτικής όσον αφορά την αμυντική λειτουργία των ομάδων. Ο Έβρος έκανε το καλύτερο του παιχνίδι επιθετικά, σε αντίθεση με την ομάδα του Κώστα Βασιλακάκη που “έμπαζε” από παντού.

Το φιλμ της αναμέτρησης όπως το περιγράφει το sportdrama.gr :

4′ Ακυρώθηκε γκολ του Γαϊδαρτζή σαν off side

8′ ΓΚΟΛ! Ο Ζυγκερίδης μπήκε από αριστερά και αφού απέφυγε τους αμυντικούς της Δόξας πλάσαρε τον εξερχόμενο Μένκα (1-0)

23′ Κεφαλιά του Χαριτωνίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Μπινόπουλου και στην επιστροφή ο Γαίδαρτζής την έστειλε άουτ

26′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Μαρκόπουλου και κεφαλιά του Γαίδαρτζή για την ισοφάριση της Δόξας! (1-1)

29′ Καλή απόκρουση του Μπινοπουλου σε κοντική κεφαλιά του Γαϊδαρτζή

43΄ΓΚΟΛ! Σέντρα του Σάντος από δεξιά και ο Κουμπρόγλου μέσα από την μικρή περιοχή του Μπινόπουλου με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην Δόξα (1-2)

44′ Κεφαλιά του Γαίδαρτζή από το ύψος της μικρής περιοχής και καταπληκτική απόκρουση του Μπινόπουλου

48′ ΓΚΟΛ! Απόκρουση του Μένκα, η μπάλα έφτασε στον Τζελέπη που σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (2-2)

71′ ΓΚΟΛ! Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Παπαζούδη και κατέληξε στα δίχτυα (3-2)

75′ ΓΚΟΛ! Ίδια φάση με το 2-2, απέκρουσε ο Μένκα η μπάλα έφτασε στον Ζυγκερίδη που σούταρε για το 4-2!

88′ ΓΚΟΛ! Πιο ψηλά από όλους ο Μαρκόπουλος και μειώνει η Δόξα (4-3)

90′ ΓΚΟΛ! Με πανομοιότυπο τρόπο του γκολ του Μαρκόπουλου, ο Γαϊδαρτζής λύτρωσε τη Δόξα (4-4)

Έβρος Σουφλίου : Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πετκίδης, Λειβαδιώτης, Λίτσιος, Χιζανασβίλι, Δροσάκης, Μερτίκας, Τζελέπης, Εμρέ (55′ Κουτσούλας), Ζυγκερίδης

Δόξα Δράμας : Μένκα, Βιτλής, Γκαρακλίδης (72′ Αθανασιάδης), Μουτεσίδης, Χαριτωνίδης, Σπάσιτς (18′ Σάντος), Παπαζούδης, Παπαδόπουλος, Γαϊδαρτζής, Κουμπρόγλου, Μαρκόπουλος.