Γ Εθνική (3ος όμιλος) ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Θήβας 1-1 (photos+vid)

DSC_0943Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας της ΑΕ Ερμιονίδας με το ΑΟ Θήβα στο γήπεδο της Ερμιόνης.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν την υπεροχή δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, είχαν δοκάρι και πέτυχαν ένα γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στους φιλοξενούμενους είχαν και αυτοί την εδαφική υπεροχή και πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 2΄λεπτό σουτ του Σελμανάι από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Μόνος.

Στο 13΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σελμανάι η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 32΄λεπτό ο Γιώργος Κιοσσές με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μόνου ανοίγοντας το σκορ.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τριμπόνιας σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα αποκρούστηκε από το δεξί δοκάρι του Μόνου.

Στο 47΄λεπτό δυνατό σουτ του Κατσογιάννη η μπάλα αποκρούστηκε από τους αμυντικούς και έφυγε κόρνερ.

Στο 51΄λεπτό δυνατό σουτ του Σκεντεράι η μπάλα έφυγε άουτ. Στο 59΄λεπτό ο Σαμαράς ανέτρεψε τον Κατσογιάννη και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Ευσταθίου.

Στο 89΄λεπτό η Ερμιονίδα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σαμαρά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΕ Ερμιονίδας : Πονηρός, Παναγιώτου, Χατζηαποστόλου, Τζιέρης, Σαμαράς, Κιοσσές, Σκεντεράι, Παιδάκης ( 80΄Παλαιοπάνος), Σχοινάς ( 57΄Τσόφλιος), Σελμανάι, Τριμπόνιας (70΄Αποστολίδης)

ΑΟ Θήβα : Μόνος, Κουτσούμπας (46΄ Μπέκα), Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Δέδες, Μεταξούλης ( 77΄Μαλισόββας), Τσομπάνης (79΄Γεωργίου), Κατσογιάννης.