Μπαρτσελόνα – Λα Κορούνια 4-0 (vid)

Cu0uchuXEAQEMrFΕύκολο απόγευμα για την Μπαρτσελόνα που επιβλήθηκε με 4-0 της Λα Κορούνια, με τον Λιονέλ Μέσι να επιστρέφει στην αγωνιστική δράση σκοράροντας τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς. Ο Αργεντίνος άσος έκλεισε το σκορ στο 58′ από ασίστ του Νεϊμάρ.

Ο Ραφίνια ήταν αυτός που πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα των “μπλαουγκράνα” στο 21′ και το 36′, ενώ το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 3-0 χάρη και στο γκολ του Σουάρες στο 43′. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λάουρε στο 65′.

Μπαρτσελόνα (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν, Μασεράνο, Ματιέ, Πικέ, Ντινιέ, Τουράν, Ράκιτιτς, Μπούσκετς (55′ Μέσι), Ραφίνια (68′ Ντένις Σουάρεθ), Σουάρες (46′ Πάκο Αλκάθερ), Νεϊμάρ

Λα Κορούνια (Γκαΐθκα Γκαριτάνο): Λουξ, Φερνάντο Ναβάρο, Σίντνεϊ (29′ Αλεχάντρο Αρίμπας), Λάουρε, Αλμπεντόσα, Μπρούνο Γκάμα (63′ Λουιζίνιο), Μπόρχες, Πέδρο Μοσκέρα, Γκιγέρμε, Τσόλακ (56′ Μπάμπελ), Αντόνε