ΑΣ Πατρίδας – Εθνικός Ράχης 3-0

15095004_10205769758882333_3694756317881671667_n

Μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα της Πατρίδας, που φέτος έχει θέλξει με την παρουσία της παρά το γεγονός πως της παρουσιάστηκαν αρκετά προβλήματα κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Ωστόσο, οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Παναγιωτίδη, έχουν βρει τον τρόπο και μία από τις αιτίες είναι η παρουσία του Βασίλη Κατσούλη στον πάγκο της ομάδας, βοηθού του έμπειρου προπονητή.

Με τον Κατσούλη στα ηνία, ο ΑΣ Πατρίδας μετρά τρεις νίκες σε καθοριστικά μάλιστα παιχνίδια (πρόκριση στο Κύπελλο κόντρα στον Αχιλλέα Νάουσας και νίκη στα Μονόσπιτα κόντρα στην αήττητη μέχρι τότε Ελπίδα) και το σημερινό βεβαίως, που έφερε τους “κιτρινόμαυρους” ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία.

15033984_10205769473195191_826946874_o

Ο Βασίλης Κατσούλης με τον σκόρερ των δύο τερμάτων σήμερα, Τάσο Κουκλανιώτη

Οι γηπεδούχοι, με κορυφαίο και σκόρερ τον Τάσο Κουκλανιώτη, είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και με καθοριστικά τέρματα πήραν τη 2η φετινή τους νίκη. Από την άλλη πλευρά ο Εθνικός είναι φανερό πως διανύει περίοδο έντονου ντεφορμαρίσματος, καθώς οι νεοφώτιστοι μετρούν 4 ήττες στα τελευταία 5 ματς.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με σκόρερ τον Τάσο Κουκλανιώτη, το μοναδικό τέρμα του πρώτου 45λεπτου.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι σημείωσαν και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά με τον Ανδρέα Παπαδόπουλο, ένα γκολ που ουσιαστικά έδωσε τέλος στις όποιες ελπίδες του Εθνικού (που ρίσκαρε και απείλησε στο ενδιάμεσο) να πάρει αποτέλεσμα στο γήπεδο της Πατρίδας.

Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Κουκλανιώτης στο 83′, που διαμόρφωσε και το τελικό 3-0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χρυσάνης, με βοηθούς τους κ.κ. Παρασίου και Σαρηγιαννίδη

ΑΣ Πατρίδας : Τζίμπουλας, Παπαδόπουλος Α. (82′ Ταυλίκος), Σιακαβάρας, Ορφανίδης, Τριανταφυλλίδης, Στεργιόπουλος Ν., Στεργιόπουλος Κ., Κουκλανιώτης, Κακάνης (27′ λ.τ. Σιδηρόπουλος Ν.), Σιδηρόπουλος Θ. (85′ Βόλκος), Βαρβέρης.

Εθνικός Ράχης : Τσαχουρίδης, Ιακωβίδης Π., Τσολαΐδης (77′ Λαζαρίδης Θ.), Ορφανίδης, Βελιάδης, Γκίτσιος, Καλπακίδης (68′ Ιακωβίδης Σ.), Σιδηρόπουλος, Συμεωνίδης (81′ Φλώρος), Παγώνης, Λαζαρίδης Κ.