Ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική με το ματς στη Λέσβο (βαθμολογία)

Χωρίς τίτλοΟλοκληρώθηκαν το απόγευμα της Παρασκευής 23 Δεκεμβρίου οι υποχρεώσεις της ΑΕΛ Καλλονής και της Αναγέννησης Καρδίτσας για το 2016 με την αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Football League στη Μυτιλήνη.

Όπως αναφέρει το karditsalive.net, σε ένα μέτριο αγωνιστικά παιχνίδι και με τους παίκτες των δύο ομάδων να έχουν περισσότερο το μυαλό στις ημέρες ξεκούρασης που ακολουθούν Καλλονή και Αναγέννηση έμειναν στο φτωχό 0-0 έχοντας από ένα καλό ημίχρονο αμφότερες.

Καλύτερα ξεκίνησε τον αγώνα η Καλλονή στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο τις σημαντικότερες ευκαιρίες τις δημιούργησαν οι κιτρινόμαυροι και συγκεκριμένα στο 10′ σε προσπάθεια του Καραγιάννη από θέση τετ α τετ που νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της Καλλονής και στο 23′ με τον Φέτση να σουτάρει άστοχα.

Στο β’ μέρος με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι έφθασαν κοντά στο γκολ με Φράγκο να σουτάρει και τους αμυνόμενους της Αναγέννησης να διώχνουν σε κόρνερ. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι είχαν τη δεύτερη σημαντική ευκαιρία τους σε ασταθή απόκρουση του Πρίφτη και σουτ του Παρέμπα που πάλι οι αμυνόμενοι έδιωξαν πριν η μπάλα κυλήσει στα δίκτυα.

ΑΕΛ Καλλονή (Γαβαλάς): Ταίρης, Ζουλιώτης, Ευαγγελιδάκης, Σάββα, Αποστόλου, Ντάλλας (55΄ Λαμπράκης), Γιουκαρής (83′ Σοφιανής), Γιώργου Παρέμπα, Φράγκος (70΄Κέρι), Μπουρντουζάν

Αναγέννηση Καρδίτσας (Μάγγος):  Πρίφτη, Τσόπελας, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Φέτσης (66΄ Σδράβος), Σμίλτος (85 Υφαντής), Καραγιάννης, Τζέκος (90+Ντιατά), Τσιλούλης, Μπλέντι