Και πάλι στο…ρετιρέ! (vid+βαθμολογία)

Ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ο ΠΑΣ Λαμία νίκησε εύκολα, πριν από λίγο, στην Καρδίτσα, την Αναγέννηση με 0-2, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κι έπιασε πάλι τον Απόλλωνα Σμύρνης στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Λαμιώτες με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο ήταν φανερά καλύτεροι, κυριάρχησαν στον κακό αγωνιστικό χώρο και πήραν αυτό που ήθελαν, σημειώνοντας την 14η νίκη τους στο φινάλε του α’ γύρου, μπροστά σε λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο Δημοτικό στάδιο Καρδίτσας.

Πλέον οι δύο πρωτοπόροι απέχουν από τον τρίτο του πίνακα, Άρη 8β. και από τον ΟΦΗ 13β.!

Η ομάδα της Καρδίτσας μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δύο καλές φάσεις στα πρώτα λεπτά αλλά η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στη Λαμία, η οποία μέσα σε διάστημα 9 λεπτών πέτυχε δύο τέρματα, με τους Βασιλόγιαννη, Ντουρμισάι και «κλείδωσε» τη νίκη της και κάνοντας ένα ακόμη σταθερό βήμα για το μεγάλο στόχο της.

το φιλμ της αναμέτρησης στο efthia.gr

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Μάγγος): Κουτσόπουλος, Ζδράβος (51’ λ.τρ. Βουκομάνοβιτς), Μπλέντι, Δημόπουλος (68’ λ.τρ. Μυριώτης), Μάιγκα, Σμίλτος, Καραγιάννης, Χαλκιαδάκης (60’ λ.τρ. Ντιατά), Τζέκος, Υφαντής, Κρητικός

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Κοτσώνης, Αναστασιάδης, Όμο, Βασιλόγιαννης, Τζόκιτς (80’ Αυγενικού), Ντουρμισάι, Μπλάζιτς (71’ Τσούκαλος), Καραγιάννης (46’ Ρότσα)