Ξανά πρώτος ο Ηρακλής, “καρέ” τερμάτων στο Κιλκίς!

Με τον Χρήστο Ρόβα να… χτυπάει δύο φορές ο Ηρακλής πέρασαν σαν “σίφουνας” και από το Κιλκίς, κέρδισε με το ευρύ 4-0 τον Κιλκισιακό και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Παλαιοχωρίου αποσπάστηκε ακόμα περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «κυανόλευκοι»… καθάρισαν από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, αφού προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα του Παπαδόπουλου και λίγα λεπτά αργότερα του Ρόβα. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε το δεύτερο του τέρμα στην αναμέτρηση και το 19ο τη φετινή σεζόν, διευρύνοντας και άλλο το σκορ στο δεύτερο μέρος. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Πτηνόπουλος, ο οποίος με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

η ανάλυση του ματς στο sdna.gr

Κιλικισιακός : Κολιοφούκας, Καρασίμος (Παπαχρυσάνθου), Καραμπάς (Ραφαελίδης), Παλάσκας, Ματεντζίδης, Ιορδανίδης, Δρόσος, Προβατίδης (Πιπερτζής), Παπαδημητρίου, Μοσχάκης (40′ Σαβελίδης), Καθάριος.

Ηρακλής : Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Κωστούλας, Α. Αθανασίου (75΄ Κουρέλλας), Παναγιωτούδης, Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος, Ρόβας (70΄ Μεντί).