“Καθάρισε” μέσα σε 10 λεπτά ο ΟΦΗ, σκόραρε και πάλι ο Μάνος! (βαθμολογία)

Ο ΟΦΗ δυσκολεύτηκε στα πρώτα 30 λεπτά, μετά ανέβασε ρυθμούς και καθάρισε και την Βέροια με το γνωστό 3-0.

Παρουσία 5.000 φιλάθλων του, ο ΟΦΗ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Βέροιας που ήρθε στο Ηράκλειο με υπέρμετρο πάθος κάνοντας πολεμικό το παιχνίδι για 30-35 λεπτά. Μόλις λύθηκε ο γόρδιος δεσμός με τον Κουτσιανικούλη, όλα έγιναν πιο απλά. Στο 45′ ο Μάνος εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Βουό και πέτυχε το 11ο γκολ της χρονιάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 55′ ήρθε και το 3-0 με το πέναλτι του Βουό. Συγκλονιστική η παρουσία του κόσμου για ακόμα μια φορά με περισσότερους από 5.000 φιλάθλους του ΟΦΗ που παραμένουν στο πλευρό της ομάδας.

το φιλμ της αναμέτρησης στο gentikoule.gr

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μονιάκης, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Μπολάκης, Νάστος, Παπαστεριανός (63′ Μαχαίρας), Κουτσιανικούλης (46′ Κοέλιο), Ντίνας (80′ Αργυρόπουλος), Μάνος, Βουό.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Γιαγκιόζης, Κοζάκης, Καψάλης, Δαμιανάκης, Λαζόπουλος, Μπλέτσας, Λίταινας, Δόρης (15′ Οφέι), Γιαμόα (62′ Μέξης), Μπαστιάνος, Ρούνεϊ.