Πέρασε με τρία γκολ η Νίκη Αγκαθιάς και τώρα επαναληπτικός!

Σε επαναληπτικό οδηγείται ο φετινός τελικός των play off, μετά το εμφατικό 3-0 της Νίκης Αγκαθιάς στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας επί του γηπεδούχου ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη εμφάνισε τελείως διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με το παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου και με τέρματα των Ζαρογιάννη (33′), Λίτσι (68′) και Σιδηρόπουλου στις καθυστερήσεις, πήρε τη σπουδαία νίκη.

Ο “δικέφαλος” αστόχησε σε πέναλτι στο 41ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε ο Παύλος Φωτιάδης και απέκρουσε ο Ιωακειμίδης.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο και σε ημερομηνία που θα ορίσει αύριο Δευτέρα η ΕΠΣ Ημαθίας.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Ευαγγελόπουλος, Κούκλας Αρ., Μπεκτάς, Μπουκλάς Γ., Αθανασιάδης (57′ Χαρισούδης), Καρατάσιος (53′ Κίτσας Ν.), Φωτιάδης, Πατατούκας (61′ Καραντουλαμάς), Ζωγράφος, Πετράι (76′ Κούκλας Χ.), Αργυρόπουλος

Νίκη Αγκαθιάς : Ιωακειμίδης, Τριανταφυλλίδης, Παπασυμεών, Παντελίδης, Ξαγοράρης, Πέτκος, Ζαρογιάννης (78′ Βούλγαρης), Μοσχόπουλος, Λίτσι (70′ Αντωνίου), Ιορδανόπουλος, Κίτσας Ε. (70′ Σιδηρόπουλος)