[Προετοιμασία] Τρίκαλα – ΝΠΣ Βόλος 2-2

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στα Τρίκαλα και τον ΝΠΣ Βόλος.

Η ομάδα του Βόλου ήταν καλύτερη στο Α’ ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει την κυριαρχία της σε κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα προηγήθηκαν με τον Ηλιάδη στο 50ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Πίτου Γκαρσία με πέναλτι στο 67ο λεπτό.

Στο 70ο λεπτό ο Φράγκος με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ντεντάκη έβαλε τον Βόλο μπροστά στο σκορ, ενώ το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Σταματάκος στο 81ο λεπτό.

Τρίκαλα : Ταΐρης, Ρούνει (82΄Μαντιανί), Γκατζολάρι (85΄Σιαλμάς), Γκότοβος, Ηλιάδης (67΄Γιουκαρής), Κέζος (67΄Συριόπουλος), Νιάρος (67΄Μακρίδης), Πάνος, Συμελίδης (82΄Σταματάκος), Τριανταφυλλάκος (67΄Γκουγκούδης), Τσιμίκας (67΄Ράντι).

ΝΠΣ Βόλος : Καραγκιολίδης (46′ Μπουργάνης), Ντεντάκης, Γκαλίτσιος (46′ Καρρίκι), Ρούσσος, Ουνγιαλίδης, Δώρης (6ο’ Κορέλας), Καμπαγιέρο (53′ Δεμηρτζόγλου), Ηλιόπουλος (46′ Φράγκος), Πίτου Γκαρσία, Κότο (53′ Λούκας), Μάντζης (46′ Πίσπας)