ΑΓΕ Πιερίας -Ζαφειράκης Νάουσας 62-69

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του σημείωσε ο Ζαφειράκης Νάουσας.

Στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι του για την 2η αγνωστική της ΕΚΑΣΚΕΜ, η ομάδα της Νάουσας πήρε σπουδαία νίκη στην Κατερίνη επί της ΑΓΕΠ με 69-78.

Όπως αναφέρει το inaoussa, η ομάδα της Ημαθίας ήταν καλύτερη από την αρχή του αγώνα και κατάφερε να πάρει διαφορά από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (13-22), ενώ στην ανάπαυλα κατάφερε να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο το προβάδισμα της 38-49.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΓΕΠ προσπάθησε να μειώσει στο σκορ και πλησίασε στο 54-61. Στην τελευταία περίοδο ο Ζαφειράκη μπόρεσε να διατηρήσει την υπέρ του διαφορά και να φύγει νικητής με 69-78.

Τα δεκάλεπτα : 13-22, 38-49, 54-61, 69-78

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Μωυσίδης 19 (4), Χαρισσόπουλος 7 (1), Καραγιάννης 2, Μέλιος 6 (1), Καρυώτης, Βαφόπουλος 15, Τζουνίδης 2, Κουρκούτας 18 (3), Παυλίδης, Αδαμίδης, Βαϊτσόπουλος, Γαβαλάς.

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 11 (1), Καπνιάς 5 (1), Μουρατίδης 15 (2), Βαδόλας, Νικολαΐδης, Ζαχαριάδης 17 (1), Σιδηρόπουλος 6, Παυλίδης, Δίντσης 6, Ράπτης 3, Τούφας 15 (2), Τούπος.