ΦΟ Αριδαίας – Βατανιακός 80-62

Ο ΦΟΑ επικράτησε με 80-62 του Βατανιακού, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς πλευρά και τον Βατανιακό να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 16-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αριδαία βελτίωσε την απόδοσή της, πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 43-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 67-46.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με την Αριδαία να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 80-62.

Δεκάλεπτα: 16-17, 43-36, 67-46, 80-62.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης 6, Βασίλογλου 2, Τόπκας, Τοπαλίδης 15, Υποδηματόπουλος, Μπεγλόπουλος 5 (1), Παπαβραάμ 14 (2), Αβραμίδης 14 (4), Κληντσάρης, Μακρόπουλος 11, Τζάτζης 13 (3).

Βατανιακός Σάρισα (Χοτοκουρίδης): Κοτσίμπελης 3, Σιαπάκας 9 (2), Λάλλας 3, Γιαμούζης 3 (1), Ρούκας 2, Πόσιος 10, Μεσκούρης 2, Μαρινόπουλος 12, Γαζέτης, Μπίσμπας 13 (1), Αμανατίδης 5 (1).