Πάλι νίκη ο Κισσαμικός, άνοιξε…λογαριασμό ο Κουσκουνάς (photos)

Ο Νίκος Κουσκουνάς στο πρώτο του ματς ως βασικός επιβεβαίωσε την εκτελεστική του δεινότητα χαρίζοντας στον ΑΟΧ/Κισσαμικό μία δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη απέναντι στον Καραϊσκάκη (1-0).

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν… δύσκολα στο σύνολο του Αλέκου Βοσνιάδη που ωστόσο με το γκολ του Κουσκουνά στο 67′ πήρε τη 2η σερί νίκη και ανέβηκε στη 10η θέση.

Ο Καραϊσκάκης είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στην επόμενη φάση του 1-0 ο Λαζαρίδης έκανε σπουδαία επέμβαση σε κεφαλιά του Τζιώρα.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitko.gr

ΑΟΧ Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος (63′ Αποστολόπουλος), Γκίνη, Μουμίν, Κουσκουνάς (88′ Σελινιωτάκης), Βρεττός (46′ Σάλιακας), Αρναρέλλης, Ρίσκι

Καραϊσκάκης Άρτας : Στεφανάκος, Καπίας (40′ λ.τρ. Ψιάνος), Παντίδος, Ροντρίγκεθ (80′ Γυφτοκώστας), Παναγιώτου, Παπανίκου, Μασούρας, Χούσος, Βουκμίροβιτς, Κάκκο (88′ Ματθαίου), Τζιώρας