Σούπερ “διπλό” του Αήττητου στην Κέρκυρα!

Μια πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε ο Αήττητος Σπάτων και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας.

Το παιχνίδι άρχισε με τους γηπεδούχους να απειλούν με τον Πασά να αστοχεί στο 11′. Η Κέρκυρα ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στα πρώτα 45 λεπτά αλλά το γκολ δεν ήρθε με αποτέλεσμα να το… πληρώσει στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι, στην πρώτη φάση που δημιούργησαν βρήκαν τον δρόμο για τα δίχτυα με τον Λύρα στο 64′, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σπυρόπουλος έχασε ευκαιρία και για το 0-2. Παρά τις αλλαγές στα πρόσωπα, οι «Φαίακες» δεν μπόρεσαν να αλλάξουν πολλά στην εικόνα τους και ο Αήττητος το εκμεταλλεύτηκε φτάνοντας στο 88′ στο 0-2 με τον Ταμπάκη.

Κέρκυρα (Αναστόπουλος): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Χαντάκιας, Πασάς (66′ Σιατραβάνης), Κρητικός Ν., Αναστασίου, Κόντος, Νίκιτς, Ζορμπάς (66′ Λινάρδος), Κρητικός Σ.

Αήττητος Σπάτων (Δημητρίου): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Χατζηιωαννίδης, Αφράτης, Αποστολόπουλος, Λύρας, Λάμπρου, Σταματάκης, Κάιο, Ρούνεϊ