Σπουδαίο “διπλό” του ΑΟΧ Κισσαμικού στον Βόλο!

Στην έδρα του πρωτοπόρου Βόλου ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έκανε επιβλητικό πέρασμα πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη με 4-1.

Με έξυπνη τακτική η χανιώτικη ομάδα δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να γίνει απειλητικός και “χτύπησε” στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα από το 46′ με τη δεύτερη κίτρινη στον Γκαλίτσιο.

Τέλος στο αήττητο σερί που είχε στην έδρα του ο Βόλος έβαλε ο ΑΟΧ Κισσαμικός, ο οποίος πέτυχε την πιο εμφατική του νίκη στο πρωτάθλημα. Στα του αγώνα ο Βόλος ήταν αυτός που μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με συνέπεια να έχει με την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να έχει γίνει απειλητικός για την εστία του Παπαδόπουλου.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Πέντα, Δημόπουλος, Πίσπας (46′ Φράγκος), Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (56′ Ενγκουέμ), Καρρίκι (75′ Κόκκορης), Ηλιόπουλος, Κότο, Πίτου Γκαρσία.

ΑΟΧ΄/Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης (46′ λ. τρ. Αρναούτογλου), Καραγεώργης, Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος, Χαλκιαδάκης (68′ Αρναρέλλης), Ρίσκι (84′ Σελινιωτάκης), Κουσκουνάς.