Δημήτρης Αντιφάκος, το πρόσωπο των αγώνων του ΑΟ Μαρίνας με τον ΦΑΣ Νάουσα (vid)

Τι κι αν σε δύο μήνες περίπου θα κλείσει τα 43 του χρόνια; Τι κι αν έχει στην πλάτη του πάνω από 500 παιχνίδια;

Ο Δημήτρης Αντιφάκος (στη φωτ. με τον πρόεδρο, Μάνο Καραντώνη) είναι σαν το παλιό καλό κρασί και το απέδειξε για μια ακόμη φορά χθες, στην αναμέτρηση του ΑΟ Μαρίνας με τον ΦΑΣ Νάουσα.

Ήταν το 79ο λεπτό της συνάντησης στο ΔΑΚ, ο ΑΟΜ κρατούσε γερά το μηδέν στην άμυνα ωστόσο οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Λαμπριανίδη.

Την εκτέλεσε ανέλαβε ο έμπειρος Στέλιος Νύρλας, όμως ο Αντιφάκος είχε άλλη άποψη, όπως έπραξε και στο ματς του πρώτου γύρου όταν είχε αποκρούσει το πέναλτι του Λαμπριανίδη στις καθυστερήσεις και κράτησε το 1-1!