Αποχαιρέτησε την κατηγορία με μια σπουδαία νίκη το Καματερό

Νίκησε τη Νέα Ιωνία στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος

«Γλυκό» ήταν το φινάλε των αγωνιστικών υποχρεώσεων για τον ΓΑΣ Καματερού στην Α1 γυναικών καθώς επικράτησε με 25-23 επί της Νέας Ιωνίας.

Όπως αναφέρει το e-handball.gr, παρά το γεγονός ότι η ομάδα της Νέας Ιωνίας στο πρώτο μέρος μετά το πρώτο 20λεπτο πήρε μια διαφορά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 12-7.

Στο δεύτερο μέρος όμως, το Καματερό πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό ξεκίνημα κατάφερε να μειώσει στο γκολ και να φτάσει και στην ισοφάριση δέκα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα. Τελικά, στο κρίσιμο σημείο οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να βρουν λύσεις επιθετικά και να πάρουν τελικά τη νίκη, ολοκληρώνοντας με χαμόγελο την φετινή τους παρουσία στην Α1 γυναικών.

Από την άλλη πλευρά, για την ομάδα της Νέας Ιωνίας αυτή η ήττα δεν κόστισε βαθμολογικά καθώς έχει εξασφαλίσει τη θέση της στους τελικούς, όμως σίγουρα της «χτύπησε καμπανάκι».

Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-25

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 5-4, 7-4, 10-5, 12-7 (ημχ.) 13-10, 15-14, 18-17, 19-19, 22-22, 23-25

Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σαμαράς): Κεπεσίδου Μ., Αγγελοπούλου, Κοτρώτσιου 1, Χαριτίδη 1, Καρέλα 7, Μακρή, Κερλίδη 1, Ντιμτσούδη 2, Κεπεσίδου Ν. 3, Χρυσή, Διακογιάννη 2, Κοντοστέργιου 1, Πανούση, Άντριτσουκ 3, Χρυσοκέντη, Καραμάνου 2.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Σκοδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου 1, Δαμάσκου 1, Λιβαρδά 4, Βασιλοπούλου, Φωτιάδη, Χριστοπούλου 1, Αλιφιέρη, Ζένελι 11, Τσιούλου 3, Βασιλείου 1, Χριστοδούλου 2, Σπυροπούλου, Μανουσάκη, Ψαρρή 1, Βελιδάκη.

Διαιτητές: Κουτσός-Ανταλής, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 1/3-2/3