Ακόμη περισσότερους…μπελάδες η Σάλκε, που κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό! (vid)

Εντυπωσιακή η Χοφενχάιμ, διέλυσε με 5-2 εκτός έδρας τη Σάλκε και πλησίασε ακόμα περισσότερο την τετράδα. Δεν έδιωξαν τα… φαντάσματα οι γηπεδούχοι.

Απίθανη η Χοφενχάιμ, διέλυσε με 5-2 τη Σάλκε εκτός έδρας και βρέθηκε στο -2 από την τετράδα (με ματς περισσότερο από την Αϊντραχτ. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στο +6 από τα μπαράζ παραμονής.

Όπως αναφέρει το gazzetta.gr, εξαιρετικοί οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ στο 25′ με τον Μπελφοντίλ, ενώ στο 45′ ο Κράμαριτς πέτυχε το 2-0. Ο Καλιγκιούρι από την άσπρη βούλα στο 60ο λεπτό μείωσε σε 2-1. Ωστόσο, πέντε λεπτά αργότερα ο Σζαλάι σημείωσε το 3-1. Οι γηπεδούχοι κατέρρευσαν, η Χοφενχάιμ έκανε ό,τι ήθελε και στο 73′ ο Αμίρι πέτυχε το 4-1. Ο Μπελφοντίλ στο 80′ πέτυχε το 5-1, για να μειώσει στις καθυστερήσεις ο Μπούργκσταλερ.