Αποστολή…υπερ-εξετελέσθη για τον ΑΠΟΕΛ! (vids)

Ιδανικότερο ξεκίνημα στη φετινή του ευρωπαϊκή πορεία δεν θα μπορούσε να υπάρξει.

Με δύο καθαρές νίκες με μηδέν παθητικό απέναντι στη Σουτιέσκα οι πρωταθλητές Κύπρου εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στο γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.

Όπως αναφέρει το balla.com.cy, ο ΑΠΟΕΛ με δύο σχετικά γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο στο ΓΣΠ και ένα στην επανάληψη και με δώδεκα τελικές προσπάθειες και με στον στόχο, παρουσιάστηκε καλύτερος και βελτιωμένος και ήταν σαφώς ανώτερος από τους Μαυροβούνιους.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Πάβλοβιτς που με χατ-τρικ σφράγισε τη νίκη των «γαλαζοκιτρίνων». Στη συνέχεια αποχώρησε τραυματίας θέτοντας εαυτόν εν αμφιβόλω, ωστόσο αυτό που μετρά είναι ότι έπραξε στο έπακρον το καθήκον του απόψε.

Επόμενος αντίπαλος ο νικητής του ζευγαριού Νταντόλκ-Καραμπάχ σε ένα παιχνίδι που ο επαναληπτικός του διεξάγεται αύριο Τετάρτη, με τον πρώτο αγώνα να έχει λήξει 1-1.