Κατηγορίες
Basket

Η κλήρωση της Α2 μπάσκετ και ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα

Το πρωτόγνωρο ταξίδι του Ολυμπιακού στην Α2 θα αρχίσει φέτος στις 5 Οκτωβρίου, ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος, απέναντι σε μια ομάδα, που έχει επίσης σημαντική ιστορία πίσω της και δεν έχει παίξει ποτέ άλλοτε σε αυτή την κατηγορία.

Τον Τρίτωνα Σεπολίων, ο οποίος ανέβηκε φέτος για πρώτη φορά στην Α2 αποδεχόμενος την πρόσκληση που έλαβε από την ΕΟΚ μετά τις ανακατατάξεις που υπήρξαν στις ομάδες της Α2 και της Β’ Εθνικής.

Όπως αναφέρει το basketa.gr, o Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Τρίτωνα στην πρεμιέρα και στη συνέχεια θα πάει στο Μεσολόγγι για να παίξει με τον Χαρίλαο Τρικούπη του Ντίνου Καλαμπάκου, πριν έρθει ξανά στον Πειραιά για να παίξει με τον Ιπποκράτη Κω και να ακολουθήσει η συνέχεια.

Στην κλήρωση του πρωταθλήματος δεν παρέστη εκπρόσωπος του Ολυμπιακού, επομένως δεν γνωρίζουμε επισήμως λεπτομέρειες για την ομάδα που θα κατεβάσει στο πρωτάθλημα. Μένουμε, λοιπόν, στην ανακοίνωση την οποία είχε εκδώσει η ΚΑΕ όταν δήλωσε συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Α2, με την οποία ανέφερε ότι η ομάδα θα παίξει στην Α2 με άλλο σήμα, με άλλο όνομα και σε άλλο γήπεδο (μάλλον σε βοηθητικό του ΣΕΦ). Και σε πληροφορίες που αναφέρουν ότι προπονητές θα είναι οι Νίκος Μπάρλος και Δημήτρης Τσαλδάρης, οι οποίοι έχουν την ευθύνη των ακαδημιών, και παίκτες ορισμένοι νεαροί όπως οι Ποκουσέφσκι, Αρσενόπουλος, Ζευγάρας, Κολοβέρος κλπ.

Θυμίζουμε επίσης ότι ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει την προσπάθειά του στο πρωτάθλημα της Α2 με 6 βαθμούς λιγότερους, που του αφαιρέθηκαν στο πλαίσιο της τιμωρίας του για το ότι δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στα πλέι οφ της Basket League.

Το πλήρες πρόγραμμα της Α2:

1η Αγωνιστική – 05/10/19
Ανατόλια – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΣ Καρδίτσας – Ομάδα από Β Εθνική
ΑΟ Αγρινίου – ΑΕ Ψυχικού
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου
Ολυμπιακός – ΑΟ Τρίτων
ΓΣ Ελευθερούπολης – Χαρίλαος Τρικούπης
Απόλλων Πάτρας – Ιπποκράτης Κω
Αμύντας – Οίαξ Ναυπλίου

2η Αγωνιστική – 12/10/19
Ομάδα από Β Εθνική – Ανατόλια
ΑΕ Ψυχικού – ΑΣ Καρδίτσας
Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Αγρινίου
ΑΟ Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Χαρίλαος Τρικούπης – Ολυμπιακός
Ιπποκράτης Κω – ΓΣ Ελευθερούπολης
Οίαξ Ναυπλίου – Απόλλων Πάτρας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Αμύντας

3η Αγωνιστική – 19/10/19
Ανατόλια – ΑΕ Ψυχικού
ΑΣ Καρδίτσας – Δάφνη Δαφνίου
ΑΟ Αγρινίου – ΑΟ Τρίτων
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Χαρίλαος Τρικούπης
Ολυμπιακός – Ιπποκράτης Κω
ΓΣ Ελευθερούπολης – Οίαξ Ναυπλίου
Απόλλων Πάτρας – Αμύντας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ομάδα από Β Εθνική

4η Αγωνιστική – 26/10/19
Δάφνη Δαφνίου – Ανατόλια
ΑΟ Τρίτων – ΑΣ Καρδίτσας
Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΟ Αγρινίου
Ιπποκράτης Κω – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Οίαξ Ναυπλίου – Ολυμπιακός
Αμύντας – ΓΣ Ελευθερούπολης
Απόλλων Πάτρας – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΕ Ψυχικού – Ομάδα από Β Εθνική

5η Αγωνιστική – 02/11/19
Ανατόλια – ΑΟ Τρίτων
ΑΣ Καρδίτσας – Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΟ Αγρινίου – Ιπποκράτης Κω
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Οίαξ Ναυπλίου
Ολυμπιακός – Αμύντας
ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλων Πάτρας
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΕ Ψυχικού
Ομάδα από Β Εθνική – Δάφνη Δαφνίου

6η Αγωνιστική – 09/11/19
Χαρίλαος Τρικούπης – Ανατόλια
Ιπποκράτης Κω – ΑΣ Καρδίτσας
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΟ Αγρινίου
Αμύντας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Απόλλων Πάτρας – Ολυμπιακός
ΓΣ Ελευθερούπολης – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΟ Τρίτων – Ομάδα από Β Εθνική
Δάφνη Δαφνίου – ΑΕ Ψυχικού

7η Αγωνιστική – 16/11/19
Ανατόλια – Ιπποκράτης Κω
ΑΣ Καρδίτσας – Οίαξ Ναυπλίου
ΑΟ Αγρινίου – Αμύντας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Απόλλων Πάτρας
Ολυμπιακός – ΓΣ Ελευθερούπολης
Κόροιβος Αμαλιάδας – Δάφνη Δαφνίου
Ομάδα από Β Εθνική – Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΕ Ψυχικού – ΑΟ Τρίτων

8η Αγωνιστική – 23/11/19
Οίαξ Ναυπλίου – Ανατόλια
Αμύντας – ΑΣ Καρδίτσας
Απόλλων Πάτρας – ΑΟ Αγρινίου
ΓΣ Ελευθερούπολης – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ολυμπιακός – Κόροιβος Αμαλιάδας
Ιπποκράτης Κω – Ομάδα από Β Εθνική
Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΕ Ψυχικού
ΑΟ Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου

9η Αγωνιστική – 30/11/19
Ανατόλια – Αμύντας
ΑΣ Καρδίτσας – Απόλλων Πάτρας
ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Ελευθερούπολης
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ολυμπιακός
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΟ Τρίτων
Ομάδα από Β Εθνική – Οίαξ Ναυπλίου
ΑΕ Ψυχικού – Ιπποκράτης Κω
Δάφνη Δαφνίου – Χαρίλαος Τρικούπης

10η Αγωνιστική – 07/12/19
Απόλλων Πάτρας – Ανατόλια
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΣ Καρδίτσας
Ολυμπιακός – ΑΟ Αγρινίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κόροιβος Αμαλιάδας
Αμύντας – Ομάδα από Β Εθνική
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΕ Ψυχικού
Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου
Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΟ Τρίτων

11η Αγωνιστική – 14/12/19
Ανατόλια – ΓΣ Ελευθερούπολης
ΑΣ Καρδίτσας – Ολυμπιακός
ΑΟ Αγρινίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Κόροιβος Αμαλιάδας – Χαρίλαος Τρικούπης
Ομάδα από Β Εθνική – Απόλλων Πάτρας
ΑΕ Ψυχικού – Αμύντας
Δάφνη Δαφνίου – Οίαξ Ναυπλίου
ΑΟ Τρίτων – Ιπποκράτης Κω

12η Αγωνιστική – 21/12/19
Ολυμπιακός – Ανατόλια
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΣ Καρδίτσας
ΑΟ Αγρινίου – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΓΣ Ελευθερούπολης – Ομάδα από Β Εθνική
Απόλλων Πάτρας – ΑΕ Ψυχικού
Αμύντας – Δάφνη Δαφνίου
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΟ Τρίτων
Ιπποκράτης Κω – Χαρίλαος Τρικούπης

13η Αγωνιστική – 04/01/20
Ανατόλια – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΣ Καρδίτσας – ΑΟ Αγρινίου
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ιπποκράτης Κω
Ομάδα από Β Εθνική – Ολυμπιακός
ΑΕ Ψυχικού – ΓΣ Ελευθερούπολης
Δάφνη Δαφνίου – Απόλλων Πάτρας
ΑΟ Τρίτων – Αμύντας
Χαρίλαος Τρικούπης – Οίαξ Ναυπλίου

14η Αγωνιστική – 11/01/20
ΑΟ Αγρινίου – Ανατόλια
ΑΣ Καρδίτσας – Κόροιβος Αμαλιάδας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ομάδα από Β Εθνική
Ολυμπιακός – ΑΕ Ψυχικού
ΓΣ Ελευθερούπολης – Δάφνη Δαφνίου
Απόλλων Πάτρας – ΑΟ Τρίτων
Αμύντας – Χαρίλαος Τρικούπης
Οίαξ Ναυπλίου – Ιπποκράτης Κω

15η Αγωνιστική – 18/01/20
Ανατόλια – ΑΣ Καρδίτσας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Οίαξ Ναυπλίου
Ομάδα από Β Εθνική – ΑΟ Αγρινίου
ΑΕ Ψυχικού – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Δάφνη Δαφνίου – Ολυμπιακός
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Ελευθερούπολης
Χαρίλαος Τρικούπης – Απόλλων Πάτρας
Ιπποκράτης Κω – Αμύντας

16η Αγωνιστική – 25/01/20
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ανατόλια
Ομάδα από Β Εθνική – ΑΣ Καρδίτσας
ΑΕ Ψυχικού – ΑΟ Αγρινίου
Δάφνη Δαφνίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΟ Τρίτων – Ολυμπιακός
Χαρίλαος Τρικούπης – ΓΣ Ελευθερούπολης
Ιπποκράτης Κω – Απόλλων Πάτρας
Οίαξ Ναυπλίου – Αμύντας

17η Αγωνιστική – 01/02/20
Ανατόλια – Ομάδα από Β Εθνική
ΑΣ Καρδίτσας – ΑΕ Ψυχικού
ΑΟ Αγρινίου – Δάφνη Δαφνίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Τρίτων
Ολυμπιακός – Χαρίλαος Τρικούπης
ΓΣ Ελευθερούπολης – Ιπποκράτης Κω
Απόλλων Πάτρας – Οίαξ Ναυπλίου
Αμύντας – Κόροιβος Αμαλιάδας

18η Αγωνιστική – 08/02/20
ΑΕ Ψυχικού – Ανατόλια
Δάφνη Δαφνίου – ΑΣ Καρδίτσας
ΑΟ Τρίτων – ΑΟ Αγρινίου
Χαρίλαος Τρικούπης – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ιπποκράτης Κω – Ολυμπιακός
Οίαξ Ναυπλίου – ΓΣ Ελευθερούπολης
Αμύντας – Απόλλων Πάτρας
Ομάδα από Β Εθνική – Κόροιβος Αμαλιάδας

19η Αγωνιστική – 22/02/20
Ανατόλια – Δάφνη Δαφνίου
ΑΣ Καρδίτσας – ΑΟ Τρίτων
ΑΟ Αγρινίου – Χαρίλαος Τρικούπης
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιπποκράτης Κω
Ολυμπιακός – Οίαξ Ναυπλίου
ΓΣ Ελευθερούπολης – Αμύντας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Απόλλων Πάτρας
Ομάδα από Β Εθνική – ΑΕ Ψυχικού

20η Αγωνιστική – 29/02/20
ΑΟ Τρίτων – Ανατόλια
Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΣ Καρδίτσας
Ιπποκράτης Κω – ΑΟ Αγρινίου
Οίαξ Ναυπλίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Αμύντας – Ολυμπιακός
Απόλλων Πάτρας – ΓΣ Ελευθερούπολης
ΑΕ Ψυχικού – Κόροιβος Αμαλιάδας
Δάφνη Δαφνίου – Ομάδα από Β Εθνική

21η Αγωνιστική – 07/03/20
Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΣ Καρδίτσας – Ιπποκράτης Κω
ΑΟ Αγρινίου – Οίαξ Ναυπλίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αμύντας
Ολυμπιακός – Απόλλων Πάτρας
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΓΣ Ελευθερούπολης
Ομάδα από Β Εθνική – ΑΟ Τρίτων
ΑΕ Ψυχικού – Δάφνη Δαφνίου

22η Αγωνιστική – 14/03/20
Ιπποκράτης Κω – Ανατόλια
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΣ Καρδίτσας
Αμύντας – ΑΟ Αγρινίου
Απόλλων Πάτρας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΓΣ Ελευθερούπολης – Ολυμπιακός
Δάφνη Δαφνίου – Κόροιβος Αμαλιάδας
Χαρίλαος Τρικούπης – Ομάδα από Β Εθνική
ΑΟ Τρίτων – ΑΕ Ψυχικού

23η Αγωνιστική – 21/03/20
Ανατόλια – Οίαξ Ναυπλίου
ΑΣ Καρδίτσας – Αμύντας
ΑΟ Αγρινίου – Απόλλων Πάτρας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΓΣ Ελευθερούπολης
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ολυμπιακός
Ομάδα από Β Εθνική – Ιπποκράτης Κω
ΑΕ Ψυχικού – Χαρίλαος Τρικούπης
Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Τρίτων

24η Αγωνιστική – 28/03/20
Αμύντας – Ανατόλια
Απόλλων Πάτρας – ΑΣ Καρδίτσας
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΟ Αγρινίου
Ολυμπιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΟ Τρίτων – Κόροιβος Αμαλιάδας
Οίαξ Ναυπλίου – Ομάδα από Β Εθνική
Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Ψυχικού
Χαρίλαος Τρικούπης – Δάφνη Δαφνίου

25η Αγωνιστική – 04/04/20
Ανατόλια – Απόλλων Πάτρας
ΑΣ Καρδίτσας – ΓΣ Ελευθερούπολης
ΑΟ Αγρινίου – Ολυμπιακός
Κόροιβος Αμαλιάδας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ομάδα από Β Εθνική – Αμύντας
ΑΕ Ψυχικού – Οίαξ Ναυπλίου
Δάφνη Δαφνίου – Ιπποκράτης Κω
ΑΟ Τρίτων – Χαρίλαος Τρικούπης

26η Αγωνιστική – 11/04/20
ΓΣ Ελευθερούπολης – Ανατόλια
Ολυμπιακός – ΑΣ Καρδίτσας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Αγρινίου
Χαρίλαος Τρικούπης – Κόροιβος Αμαλιάδας
Απόλλων Πάτρας – Ομάδα από Β Εθνική
Αμύντας – ΑΕ Ψυχικού
Οίαξ Ναυπλίου – Δάφνη Δαφνίου
Ιπποκράτης Κω – ΑΟ Τρίτων

27η Αγωνιστική – 15/04/20
Ανατόλια – Ολυμπιακός
ΑΣ Καρδίτσας – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΟ Αγρινίου
Ομάδα από Β Εθνική – ΓΣ Ελευθερούπολης
ΑΕ Ψυχικού – Απόλλων Πάτρας
Δάφνη Δαφνίου – Αμύντας
ΑΟ Τρίτων – Οίαξ Ναυπλίου
Χαρίλαος Τρικούπης – Ιπποκράτης Κω

28η Αγωνιστική – 25/04/20
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ανατόλια
ΑΟ Αγρινίου – ΑΣ Καρδίτσας
Ιπποκράτης Κω – Κόροιβος Αμαλιάδας
Ολυμπιακός – Ομάδα από Β Εθνική
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΕ Ψυχικού
Απόλλων Πάτρας – Δάφνη Δαφνίου
Αμύντας – ΑΟ Τρίτων
Οίαξ Ναυπλίου – Χαρίλαος Τρικούπης

29η Αγωνιστική – 02/05/20
Ανατόλια – ΑΟ Αγρινίου
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΣ Καρδίτσας
Ομάδα από Β Εθνική – Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΕ Ψυχικού – Ολυμπιακός
Δάφνη Δαφνίου – ΓΣ Ελευθερούπολης
ΑΟ Τρίτων – Απόλλων Πάτρας
Χαρίλαος Τρικούπης – Αμύντας
Ιπποκράτης Κω – Οίαξ Ναυπλίου

30η Αγωνιστική – 09/05/20
ΑΣ Καρδίτσας – Ανατόλια
Οίαξ Ναυπλίου – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΟ Αγρινίου – Ομάδα από Β Εθνική
Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΕ Ψυχικού
Ολυμπιακός – Δάφνη Δαφνίου
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΟ Τρίτων
Απόλλων Πάτρας – Χαρίλαος Τρικούπης
Αμύντας – Ιπποκράτης Κω

error: Protected