Μεγάλο διπλό της Ρεμς του Τάσου Δώνη στο Παρίσι! (vid)

Η Ρεμς έκανε το… μπαμ και έφυγε με νίκη 2-0 από το Παρίσι επί της Παρί με τον Τάσο Δώνη στην αρχική ενδεκάδα.

Μεγάλο… μπαμ είχαμε στο Παρίσι, όπου η Ρεμς κέρδισε με 2-0 την Παρί! Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον Δώνη στην αρχική ενδεκάδα (βγήκε αλλαγή στο 69’) και έφτασαν στο 0-1 στο 29’ με κεφαλιά του Καμαρά. Η συνέχεια, φυσικά, βρήκε τους γηπεδούχους να πιέζουν, να χάνουν ευκαιρίες και να δέχονται τη χαριστική βολή στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπα στο 4’ των καθυστερήσεων με εντυπωσιακό ψαλιδάκι για το τελικό 0-2!

Η παρουσία του Νεϊμάρ, αυτή την φορά δεν βοήθησε τους πρωταθλητές Γαλλίας, που έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν απέφυγαν την δεύτερη εφετινή τους ήττα.

Η Ανζέ απέδειξε για μία ακόμη φορά ότι η εφετινή της πορεία μόνο τυχαία δεν είναι. Στο «κυρίως μενού» της 7ης ημέρας της Ligue 1, η ομάδα του Μουλέν επικράτησε με 2-0 της Τουλούζ εκτός έδρας κι «έπιασε» την Παρί Σεν Ζερμέν στην κορυφή της βαθμολογίας.

«Γκέλα» για την Λιόν, η οποία απέτυχε να περάσει από την έδρα της Μπρεστ (2-2), ενώ Λιλ και Ναντ συνέχισαν με νίκες (2-0 επί της Στρασμπούρ και 1-0 επί της Ρεν αντίστοιχα).