Σταθερά δεύτεροι οι Ίκαροι Γιαννιτσών, στο +28 με ΑΓΕ Πιερίας

Μία ακόμη νίκη, η 6η φετινή για τους Ικάρους Γιαννιτσών που επικράτησε στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της πόλης της ΑΓΕ Πιερίας με 83-55.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, η ομάδα της Πέλλας ήταν καλύτερη από τον αντίπαλό της στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου και προηγήθηκε με 18-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΓΕ Πιερίας ισορρόπησε το παιχνίδι και μείωσε τη διαφορά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στην συμπλήρωση του πρώτου μισού του αγώνα με 32-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η άμυνα της φιλοξενούμενης δεν κατάφερε να περιορίσει την επίθεση των Ικάρων, οι οποίοι σημείωσαν είκοσι πέντε πόντους και προηγήθηκε με 58-42.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με τους γηπεδούχους να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 83-55.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου.
Δεκάλεπτα: 18-10, 32-27, 58-42, 83-55.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης, Μυζίου 9 (2), Αθαναηλίδης 22 (2), Σπόντης 5 (1), Ελευθεριάδης 17, Μπογδάνης 13 (1), Τσίτσος, Πετρίδης 17 (2), Γκιώσης, Ακριτίδης, Κουρπανίδης, Ουστάλλι.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδης 7, Μωυσίδης 12, Βαϊτσόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 15 (1), Τσιγώνης Λεοντάρης, Γκαβοτάσιος 2, Βαφόπουλος 13, Καρατόλιος 1, Κουρκούτας 2, Ζαπαντιώτης.