Με ανατροπή ο Βόλος, πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα!

Με γκολ στο 86ο λεπτό, ο ΝΠΣ Βόλος έκανε την ανατροπή κόντρα στον Πανιώνιο και ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα. Έμεινε με 10 παίκτες στο 83′ οι “κυανέρυθροι”.

Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη, η ομάδ της Θεσσαλίας γύρισε το εις βάρος της σκορ και νίκησε τον Πανιώνιο με 2-1.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ στην επανάληψη, είχαν την κατοχή και τις ευκαιρίες ενώ εκμεταλλεύτηκαν και το ότι ο Πανιώνιος έμεινε με δέκα παίκτες από το 82’ λόγω αποβολής του Ευαγγέλου.

Μια νίκη “δώρο” στον τεχνικό της ομάδας Φεράντο που νοσηλεύτηκε στο νοσοκομείο και δεν έδωσε το παρών στον αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος ήταν πιο επικίνδυνος, μπήκε πιο δυνατά, κέρδισε πολλά κόρνερ και πίεσε την άμυνα του Βόλου.

το φιλμ του αγώνα ΕΔΩ

ΝΠΣ Βόλος (Βίκτορ Μπασάντρε): Μελίσσας, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Τσίκα, Φεράρι, Τσοκάνης, Μαξ, Τόρες, Ζοάο (80’ Τσαούσης), Μουνίθ, Μάντζης (92’ Λύραντζης).

Πανιώνιος (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ευαγγέλου, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης (63’ Ρέντζας), Παπανικολάου (81’ Μιλόσεβιτς), Άρτσε (68’ Τσιλούλης), Αραμπούλι