Με το δεξί στο 2020 το Πανόραμα

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε το Πανόραμα που επικράτησε στην έδρα του επί του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών με 34-21 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα.

Όπως αναφέρει το e-handball, η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, με το Πανόραμα όμως μετά το πρώτο δεκάλεπτο να παίρνει μια διαφορά ασφαλείας της τάξεως των 5 τερμάτων (9-5). Στη συνέχεια οι γηπεδούχες εκμεταλλεύτηκαν και τα λάθη που έκανε και η ομάδα από τα Γιαννιτσά και βρήκε κάποια εύκολα τέρματα. Το ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 17-10.

Στο δεύτερο μέρος, το Πανόραμα κατάφερε να διαχειριστεί άψογα την διαφορά ασφαλείας που είχε αποκτήσει και ουσιαστικά δεν άφησε κανένα περιθώριο στις φιλοξενούμενες να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Έτσι η ομάδα της Θεσσαλονίκης ξεκίνησε ιδανικά τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 34-21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 9-5, 11-7, 13-9, 17-10 (ημχ.) 19-11, 22-11, 24-12, 28-15, 31-19, 34-21

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Έλλη Κουμιτσάρσκα): Ράτσικα, Κουτσιμανή, Σπανού, Προκοπίδου 4, Κυρικλίδου 5, Καραβέλ η 7, Κουλούρη 1, Αμανατίδου 2, Παπαδοπούλου Γ. 2, Αργυροπούλου 9, Αναστασιάδου 2, Λιούκα 2, Καρσίου, Παπαδοπούλου Α., Τσερέπη, Κουκλοτίδου.

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα, Μπατζαρακούδη 8, Τροχίδου, Χ., Τροχίδου Ε. 6, Κοτζαχρήστου, Παπαδοπούλου Ι., Ανδρονικίδου, Πλιόγκα 1, Πατσάνη 1, Παπαδοπούλου Γ. 1, Μαντζίρη, Αναστασίου 4, Τομίδου, Παρασκευαΐδου.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/4-3/5

Οι διαιτητές σημείωσαν το φύλλο αγώνα: «Στο 43.02 του αγώνα η παίκτρια της Β’ ομάδας Παπαδοπούλου Γεωργία αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για ιδιαίτερα επιθετική ενέργεια βάσει του κανονισμού 8:5 β. Το δελτίο δεν κρατείται».