Το 17×17 ο ΑΟΚ Βέροιας!

Ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα για τον ΑΟΚ Βέροιας, που πέρασε χωρίς απώλειες και από το Κιλκίς.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, η ομάδα της Ημαθίας κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, πήρε από νωρίς τον έλεγχο στο σκορ και προηγήθηκε με 7-23 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς ισορρόπησε το παιχνίδι, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 21-36 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτος δεκάλεπτο η ομάδα της Ημαθίας περιόρισε τους αντιπάλους της στου έξι πόντους και σημειώνοντας δεκαπέντε, εκτόξευσε το προβάδισμά του πάνω από τους είκοσι πόντους κι έκλεισε την περίοδο με το υπέρ του 27-51.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η γηπεδούχος ήταν καλύτερη, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να μειωθεί η διαφορά, χωρίς όμως να καταφέρνει να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης, με τον ΑΟΚ Βέροιας να φτάνει στην τελική επικράτηση με 47-62.

Διαιτητές: Χρυσάφης Σ. – Γρηγοριάδης.
Δεκάλεπτα: 7-23, 21-36, 27-51, 47-62.

ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Δαγκλίαρης 3 (1), Ποζίδης, Ζάλτος, Ψωμιάδης 6, Χουτουμανίδης 3, Τσουλφαΐδης 2, Πατσούρης, Μουστάκας, Κώττης 12 (1), Μάτσκος 18 (2), Κολεσιώτης 2, Ιωαννίδης 1.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουσουλτζόγλου 18 (2), Καραθανάσης 9 (2), Γκίτκος, Ασλανίδης 3, Αβραμίδης, Ιωαννίδης 6, Κασαμπαλής 3, Τριχόπουλος, Αλκιβιάδης, Χαραλαμπίδης 23 (2).